Волкер-миротворець: Як Держдеп США продовжує гасити "керченську кризу"

Американські дипломати перейшли до нової стратегії тиску на російських колег. Від зустрічей Держдеп переходить до відмови від зустрічей — на що у Москві реагують вельми нервово

Журналіст відділу «Світ»
Волкер-миротворець: Як Держдеп США продо…

Останній візит спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера до Києва вийшов вкрай насиченим та різнобічним. Власне, з якоїсь точки зору він почався іще за дві доби до фактичного прибуття дипломата в Україну — коли під час прес-конференції в Брюсселі дипломат зробив дві вагомі заяви. Перша з яких стосувалася додаткових поставок військового обладнання Україні, а друга — того факту, що Угорщина не повинна тримати в заручниках стосунки України з НАТО через проблемі питання двосторонніх відносин між Києвом та Будапештом.

Але як мінімум не менш важливим стало повідомлення дипломата на зустрічі з народними депутатами України про те, що Волкер скасував зустріч із помічником президента Росії Владиславом Сурковим, тому що від Москви не було сигналів про готовність звільнити українських моряків, захоплених у полон у Керченській протоці.

Таким чином, Держдеп США явно взяв курс на радикальну деескалацію ситуації довкола Азовського моря а Керченської протоки.

Почавши політику фактично повної дипломатичної ізоляції Росії на всіх рівнях — починаючи від припинення контактів між президентами, і закінчуючи призупиненням роботи навіть неформальних переговорних груп до того моменту, поки у Кремлі не приймуть рішення про звільнення українських моряків.

Про достатньо нервову реакцію Росії на рішення про припинення переговорів по лінії Сурков-Волкер свідчить той факт, що заступник очільника російського МЗС Григорій Карасін прокоментував заяву американського дипломата за лічені години. І хоч коментар містив особисті випади проти Курта Волкера, у ньому відверто було висловлено той факт, що у Кремлі сильно надіються на продовження переговорів у цьому форматі.

При тому стосовно України США настоюють лише на відмові від продовження військового стану в разі відсутності широкомасштабних військових провокацій з боку Москви. Про що заявив сьогодні Волкер — і що цілком співпадає з неодноразово задекларованими планами вищого українського керівництва.

І стратегію дипломатичної ізоляції Росії до моменту звільнення українських моряків та деескалації на Азові можна було б вітати. Але їй на заваді стають спроби окремих українських посадовців зіграти в гру, протилежну тій, яку мають намір реалізувати у Вашингтоні.

Зокрема, мова йде про сьогоднішні заяви секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова. Який не тільки анонсував той факт, що Україна готує новий прохід військових кораблів через Керченську протоку, але й заявив про те, що нові ракетні комплекси дозволять Україні знищити Керченський міст.

І якщо у випадку з проходами військових кораблів йдеться про реалізацію суверенних прав, то розмови знищення цивільних об'єктів — хай і незаконно збудованих окупаційною владою — є не демонстрацією військової сили, а зручним інформприводом для російських — і не тільки російських, якщо на те пішло, ЗМІ, поговорити про те, що Україна, як мінімум, також бере помітну участь у ескалації кризи на Азовському морі. Такий сюжетний поворот, вочевидь, ставить Держдеп у не надто зручне становище.

Зрозуміло, що слова Турчинова не були спрямовані на міжнародну аудиторію, і стосувались виключно його бажання похвалитись досягненнями вітчизняного ВПК. Але в глобальному інформаційному середовищі не можливо говорити щось своїм співвітчизникам так, щоб про це не довідався весь світ. І щоб російські фахівці по роботі з медіа не використали це повідомлення на шкоду інтересам України. Хотілось би, щоб Олександр Валентинович не забував про цей факт.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme