Війна України та Росії на Азові і перемога Філарета над Кирилом

Цей тиждень став багатим на присутність України у тематиці світової преси

Війна України та Росії на Азові і перемо…

І хоча відбулася Генасамблея ООН, де виступав президент Петро Порошенко, українській делегації приділили досить мало уваги. В основному писав про нас "Голос Америки" і цю тематику взагалі не можна назвати важливою для міжнародної преси. Depo.ua ознайомить Вас із тематикою щодо України, якій приділили найбільше уваги у світових ЗМІ на цьому тижні.

Тріумф Філарета

"Financial Times" та "Reuters" написали розлогі статті щодо того, як українська православна церква стане незалежною від Москви.

На думку обох видань, українська церква виходить з московської тіні. Reuters приділяє окрему увагу Філарету і його особистому тріумфу.

"Після розвалу СРСР Філарет був відлучений від РПЦ і звинувачений ворогами в тому, що він - агент КДБ і має таємну родину та краде гроші. І зараз, у 89 років, Філарет близький до своєї мрії - створенню української незалежної православної церкви", - пише видання і додає, що чверть сторіччя тому Філарета вже називали розкольником.

Також у ЗМІ нагадують, що Україні необхідна підтримка Вселенського патріарха Варфоломія з Константинополя. За словами Філарета, Українська церква матиме томос до кінця року. Також Reuters нагадує, що цей момент важливий і для Порошенка на виборах, і додає про філіал РПЦ - УПЦ МП, який всіляко протидіятиме такому ходу справ. Щоправда, питання про незалежність української православної церкви вже схоже вирішене.

Війна на Азові

Видання Defence One вважає, що США своєю передачею катерів класу Island Україні вступили у наш конфлікт з росіянами на Азові. Там пишуть, що катери прибудуть в Україну за рік після передачі, яка відбулася за присутністю Петра Порошенка у Балтіморі. Але це важливий момент для нашої співпраці і посилення сил України на Азові проти потужного російського флоту.

Як зазначає Stratfor, українсько-російська війна, яка іде на Донбасі, може перекинутися ще й у зону Азовського моря.

Після втрати Криму Азовське море для України стало дуже важливим,бо через нього проходить 80% нашої економіки.

Посилення військової присутності в Азовському морі було частково спровоковано рішенням Москви Керченський міст.

Висота мосту не дозволяє прохід суден типу Panamax, на які у 2016 році припадало 23% перевезень. Проблема загострилася влітку, коли Росія почала затримувати кораблі, які слідують в порти Бердянська і Маріуполя та з них.

На думку видання, ситуація може вибухнути без прямого втручання США.

НАТО - за Україну

"Gazeta Polska Codziennie" інформує, як військові НАТО навчають наших солдатів, зазначає "Польське радіо".

Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон під час візиту до Києва минулого тижня оголосив про продовження навчальної місії спрямованої на українських військових, яка триватиме принаймні до 2020 року. У військових навчаннях ЗСУ в рамках "Об'єднаної багатонаціональної групи з підготовки - Україна" беруть участь також військові з Польщі.

Керівнок Міністерства оборони Великої Британії обговорив з міністром оборони України Степаном Полтораком і начальником штабу Збройних Сил України Віктором Муженком ризики, з якими зустрічаються українські солдати.

Гевін Вільямсон оголосив про розширення секції оборони Великобританії в Києві і повідомив про призначення постійного аташе військово-морського флоту, який допоможе відновити український військовий потенціал на морі. Це відповідь на мілітаризацію Російської Федерації Азовського моря та порушення перебігу морської торгівлі, що її здійснює ВМФ Росії, а це має негативний вплив на українську економіку.

Британський політик відвідав також Мар'їнку на сході України, де він побачив жахи чотирилітньої оборонної війни, що її українці ведуть проти сепаратистів, які воюють за підтримки Росії.
Британська навчальна місія в Україні триває з 2015-го. Операція "Orbital" - це різноманітні тренінги, в тому числі виявлення мін та вибухових речовин, надання медичної допомоги та вдосконалення логістики.

Крім цього, українці тернуються разом з канадцями, поляками та литовцями.

Путін трансформує Україну

Видання Washington Post пише про те, як агресія Путіна трансформує Україну. Нескінченний конфлікт змінює ставлення українців до росіян і призведе до "розлучення сторіччя".

Вже зараз товарообіг між Києвом та Москвою, економіки яких були поєднані ще з середньовіччя, суттєво знизився. Індія стала головним покупцем українських харчових продуктів, а українська церква може незабаром стати незалежною.

Зникає і культурний вплив Москви. Введені квоти на українську музику на радіо працюють. Також було заборонено чимало російських каналів через звинувачення у трансляції "російської пропаганди".

Все більше українців переходять з російської на рідну українську мову та вважають себе європейцями.

"За іронією долі, російське вторгнення, план якого був покарати прозахідний український уряд, підштовхнув країну у цілком протилежному напрямку", - зазначає Washington Post.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme