Війна у Нагірному Карабасі: ЄСПЛ зобов’язав сторони утриматися від бойових дій

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) застосував положення Європейської конвенції з прав людини та зобов'язав Вірменію і Азербайджан утриматися від бойових дій

Таке рішення Суд ухвалив на запит Вірменії щодо вжиття тимчасових заходів відносно Азербайджану з метою запобігання грубих порушень прав людини з початку ескалації збройного конфлікту в Нагорному Карабаху, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"29 вересня 2020 року, беручи до уваги, що нинішня ситуація становить ризики серйозного порушення Європейської конвенції з прав людини, ЄСПЛ вирішив застосувати правило 39. З огляду на необхідність запобіганню цим порушенням та відповідно до правила 39, Суд закликає обидві сторони – Азербайджан і Вірменію – утриматися від вжиття будь-яких заходів, особливо воєнних дій, які можуть порушувати права цивільного населення, гарантовані Конвенцією, включаючи ризики для його життя і здоров’я", – йдеться у рішенні Суду.

ЄСПЛ також висловив вимогу до Єревана і Баку поінформувати якнайшвидше про вжиті заходи на дотримання зобов’язань згідно із Європейською конвенцією з прав людини.

Нагадаємо, 27 вересня вранці на кордоні Азербайджану та Вірменії знову загострився конфлікт, в Нагірному Карабасі поновились бої. Через загострення конфлікту з Азербайджаном в Нагірному Карабасі Вірменія звернулася до Європейського суду із прав людини (ЄСПЛ), а Азербайджан заявив, що планує звертатися до міжнародних організацій із проханням провести трибунал над Вірменією. 

Довідка: У період із 1988 року по 12 травня 1994 року між Азербайджаном та Вірменією тривала війна на етнічному підгрунті за контроль над Нагірним Карабахом. Однак, військові сутички між країнами не припинилися й після підписання мирного договору. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme