Розбірки за майбутнє Донбасу: Чому Сурков їздив до Пушиліна

Суперечка між "баштами Кремля" стосовно майбутнього Донбасу йде в Москві настільки жорстко, що Сурков не впевнений в лояльності підлеглих йому очільників сепаратистських "республік". Він явно побоюється "кавалерійського наступу" з боку Козака і Бабича, які зараз в фаворі у Путіна

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Розбірки за майбутнє Донбасу: Чому Сурко…

Візит до Донецька Владислава Суркова, радника російського президента, відповідального за російську політику на Донбасі, цього разу настільки щільно окутаний таємницею, що не доводиться сумніватися – під час цього візиту говорили не про економічні досягнення "народних республік", і не про збільшення гуманітарної допомоги сепаратистським анклавам.

Тому версія, озвучена телеграм-каналом "Легітимний", яка полягає в тому, що в Суркова була непроста і неприємна розмова з очільником ДНР Денисом Пушиліним, видається цілком вірогідною.

Згідно з повідомленням джерела, Сурков планує "жорстко" спілкуватися з Пушиліним через те, що той нібито почав зближатися з новим кремлівським "центром сили" у складі російського віцепрем'єра Дмитра Козака та першого зама міністра економічного розвитку Михайла Бабича.

Насправді, періодичні візити Суркова на Донбас, викликані підозрами стосовно лояльності "посадовців" на довірених йому територіях – це справа звична. Наприклад, іще в 2015 році була схоже інспекційна поїздка Суркова, під час якої він звинувачував у нелояльності тоді ще Захарченка.

Втім, цього разу конфлікт, здається, жорсткіший. Оскільки чи не вперше протистояння стосовно різного бачення подальшої долі Донбасу вилилося в публічну площину. Іще в кінці серпня близький до Суркова політолог Олексій Чеснаков виступав із різкою критикою групи Козака, Бабича та близьких до них Сергія Глазьєва і заступника Лаврова Євгена Іванова.

На думку соратника Суркова, ті намагаються "скинути" зруйнований Донбас Україні, виторгувавши для нього мінімальну автономію – і полегшити в такий спосіб економічну ситуацію на самій Росії. В той час як Сурков і близькі до нього "експерти" впевнені в тому, що припинення агресії на Донбасі без повернення Криму не призведе до скасування санкцій проти Росії, тому Кремлю потрібно здобути "твердий особливий статус" для Донбасу. Який, на думку "сурковців", повинен стати в складі України чимось на кшталт "Гонконгу в Китаї".

Схоже, саме із цією позицією Суркова були пов’язані інспіровані ним "протести" проти формули Штайнмаєра на окупованих територіях Донбасу.

Але жорстко протистояти впливу Козака і Бабича в Пушиліна не виходить. Просто тому, що вони контролюють значний обсяг фінансових потоків з Москви, які складають левову частку "бюджетів республік". Вони ж контролюють і господарську діяльність всередині "республік". Тому ідеологія – ідеологією, а вплив кремлівських "господарників" у "Л-ДНР" зростає.

Слід, звичайно, розуміти, що Козак із Бабичем – ніякі не "господарники" в загальноприйнятому значенні цього слова. Вони обидва служили у повітрянодесантних військах та військах КДБ СРСР.

І з них та близьких до них функціонерів формується група російських придворних – пардон, політиків – які натякають вічно чинному президенту Росії, що самообман про "відсутність шкоди від санкцій", а також про "допомогу російськомовним Донбасу" починає завдавати шкоди як військовому бюджету Росії, так і ступеню лояльності населення. Яке зручніше утримувати в керованому стані за допомогою телевізора, а не виключно і кийків Росгвардії.

І ці "путінська прагматики" – одного з яких, Бабича, навіть гіперобережний Лукашенко фактично вигнав з країни, зараз намагаються перехопити контроль в "комісарів" на кшталт Суркова не для того, щоб якось допомогти Україні чи бодай проросійському населенню Донбасу, а для того, щоб вивільнити для нових кривавих геополітичних авантюр ресурси, які "загрузли" в сурковській операції на Донбасі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme