Вісім країн домовились про освоєння Місяця

Канада, США, Австралія, Італія, Японія, Об’єднані Арабські Емірати, Велика Британія та Люксембург підписали договір про освоєння Місяця

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на NASA.

Згадані держави уклали між собою "Угоду Артеміди" – міжнародний договір про освоєння Місяця, котрий врегульовує, зокрема, і питання видобутку на ньому корисних копалин.

Країни підписали договір в онлайн-режимі в рамках Міжнародного конгресу астронавтів. Характерно, що Росія і Китай цієї угоди не підписували.

Договір названо на честь американської місячної програми Artemis (Артеміда). Його проект запропонував Вашингтон.

У США наголосили, що підписані угоди базуються на положеннях Договору про космос, укладеного ще в 1967 році з ініціативи США, Великої Британії і СРСР. Документ забороняв встановлювати суверенітет над будь-яким космічним тілом або його частиною. У NASA зазначають, що його формулювання розпливчасті і обмежують реальне застосування документу. З цією метою, як повідомляють в агентстві, і був укладений новий договір.

Нова угода, зокрема, регламентує видобуток копалин на Місяці – за задумом NASA, країни, хоч і не мають права заявляти суверенітет над окремими ділянками Місяця, але можуть видобувати її ресурси. Документ дозволяє створювати бази з видобутку корисних копалин і "зони безпеки" навколо них для запобігання конфліктів з іншими країнами.

Голова NASA Джеймс Брайденстайн висловив сподівання, що Росія в майбутньому приєднається до угоди або, принаймні, буде слідувати принципам, які в ній викладені.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на орбіту запустили новий екіпаж МКС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ