Відновлення Нотр-Даму: Французький мільярдер надасть 100 млн євро

Французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно пообіцяв перерахувати 100 мільйонів євро на допомогу у відновленні Cобору Паризької Богоматері після масштабної пожежі

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Le Parisien.

Піно є головою та виконавчим директором групи компаній Kering, яка володіє модними брендами Gucci і Yves Saint Laurent.

"Ця трагедія вразила всіх французів і багатьох людей за кордоном, які прив'язані до духовних цінностей. Зіткнувшись з такою трагедією, кожен бажає якнайшвидше відродити цю перлину нашої спадщини", - сказав він.

Окрім того, вже започатковано кілька ініціатив для збору коштів на відновлення собору.

Так, французька благодійна організація Fondation du Patrimoine запустила міжнародну кампанію із закликом допомогти у відбудові. Користувачі інтернету також створили онлайн-платформи у ​​Франції та США.

Президент Франції Еммануель Макрон вчора, 15 квітня, ввечері прибув на місце пожежі і сказав, що "найгіршого вдалося уникнути" зі збереженням головної будівлі собору.

"Ми знову відбудуємо цей собор разом, і це безсумнівно частина французької долі і проект, який ми будемо мати в найближчі роки. Це те, чого очікують французи, тому що це те, чого заслуговує наша історія", - додав він.

Нагадаємо,  15 квітня у Парижі загорівся легендарний Собор Паризької Богоматері.

Згодом у мережі з'явилося відео з пожежі Собору Паризької Богоматері: на соборі від пожежі обвалився головний шпиль.

А пізніше обвалився і дах Собору Паризької Богоматері.

За деякими версіями, пожежа може бути пов'язана з реставраційними роботами, оскільки в церкві наразі проходить проект реконструкції на 6 млн євро.

Відомо також, що під час гасіння пожежі в Соборі Паризької Богоматері постраждав один пожежник.

Остаточно пожежу загасили вночі з 15 на 16 квітня.

Рятівники повідомили, що під час пожежі в соборі Паризької Богоматері збереглися вівтар і вівтарний хрест, а також пожежникам вдалося врятувати несучі конструкції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна