Прокол Кремля: Чому навіть Путін не визнає вибори в "ЛНР" та "ДНР"

Адміністративна заміна "ініціативних" на "слухняних" в "ЛНР" та "ДНР", ймовірно, спростить Кремлю управління окупованим регіоном, але може зіграти з Путіним лихий жарт на міжнародній арені

Журналіст відділу «Світ»
Прокол Кремля: Чому навіть Путін не визн…

"Вибори" в "ЛНР" та "ДНР" пройшли строго за планом. І "народні ради", і, тим паче, "глави територій" отримали рівно стільки голосів, скільки, здається, і запланував для них розсудливий Сурков. Ніяких 110% - в "ДНР" намалювали бадьору явку у 76,2% (з яких 60% за Пушиліна), в "ЛНР" — явка у 72,5% (і 68% - за Пасічника). Кінець історії.

Щодо "легітимності" нової влади в сепаратистських анклавах, то із нею все достатньо очевидно.

Активна передвиборна кампанія, яка полягала в інтенсифікації бойових дій на фронті та кількох безглуздих провокаціях всередині Донецька, вчинених сепаратистами для стимуляції виборчої активності електорату, особливих результатів не дала. Тому для створення красивої картинки — і економії коштів на театральну виставу, якою були вчорашні вибори — адміністрації сепаратистських анклавів, прийняли рішення втричі скоротити кількість виборчих дільниць. В результаті чого на деяких вдалось навіть сформувати подобу черг. Приблизно таких, які бувають на виборчих дільницях, коли голосує трохи більше половини населення. Що, зважаючи на трюк з трикратним скороченням, дає нам дуже приблизну цифру учасників дійства відсотків біля 20 від загальної кількості тих, хто продовжує жити на окупованих територіях.

Ще однією характерною рисою виборів стало вилучення із них всіх "буйних" кандидатів. Як відомо, у списки не потрапили не тільки колишній "міністр держбезпеки" Ходаковський з його "Патріотичними силами Донбасу", але й люди з "Оплоту" Захарченка. А з "Вільного Донбасу" вичистили всіх "губарєвців". Відповідно, колишній дрібний функціонер "МММ" Пушилін став фактично єдиним

Що дало мешканцям сепаратистських анклавів говорити про те, що Москва робить ставку на керованих і цивільних ставлеників з метою подальшого визнання результатів вчорашніх виборів.

При тому про можливе визнання "волеявиявлення" Кремлем говорили не тільки бабусі в донецьких підворіттях, але й, приміром, перший заступник спікера українського парламенту Ірина Геращенко.

Втім, на реальність ці прогнози не вплинули. Вітати Пушиліна з Пасічником не став ані Путін, ані жоден інший помітний політичний спікер з Росії.

Стосовно міжнародного визнання вчорашніх "виборів", то воно залишилось на попередньому — себто нульовому — рівні.

Про те, що вибори є грубим порушенням як Конституції України, так і нормандських домовленостей, поговорили на тристоронній зустрічі в Парижі очільники України, Німеччини та Франції.

Всі решту геополітичні потуги, які відгукувались про вибори в ОРДЛО — зокрема, ЄС, ОБСЄ, Велика Британія, Швеція, Нідерланди, Польща і т.д. - не знайшли потрібним щось додати до своєї думки.

Винятком стали хіба що США - спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер учора заявив, що "народним республікам" немає місця у Мінських угодах, вони є нелегітимними органами, які існують за військової підтримки Росії і створені нею для керування українською територією, яку Москва контролює силою.

Таким чином, вчорашні вибори не визнав ніхто. І бодай якесь практичне значення вони мають тільки для людей, що мають нещастя мешкати на окупованих територіях, та для Владислава Суркова, який отримав можливість керувати регіоном не боячись при тому зайвої ініціативи на місцях. Якщо у Москви й був якийсь план стосовно зміни легального статусу сепаратистських анклавів за допомогою псевдовиборів — то жодних практичних ознак його реалізації на разі непомітно.

Натомість вчорашнє дійство, фактично — грубе й демонстративне порушення Росією Мінських домовленостей, стало предметом обговорення під час паризької зустрічі світових лідерів. І в осяжнгому майбутньому може стати додатковим важелем тиску на російських лобістів в ЄС та в світі загалом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme