Вибори-2019: Українці готові обрати навіть стілець та поразка Путіна

Що світові ЗМІ пишуть про українські вибори-2019

Вибори-2019: Українці готові обрати наві…

Сьогодні, 31-го березня, в Україні відбувається перший тур президентських виборів. Depo.ua наводить публікації світової преси про наш важливий день.

Вибори та економіка

Видання Bloomberg запевняє, що після виборів в Україні все одно продовжиться період економічної невизначеності. Бо чіткості політичного ландшафту не буде. 

Журналісти нагадують про те, що за останні чотири роки Україна недоотримала $7 мільярдів. І щоб в майбутньому розраховувати на фінансову програму МВФ, Києву варто буде постаратися. В 2019-му році, згідно з оцінками МВФ, українська економіка повинна була отримати $4 мільярди  вливань. Але Київ отримав ледве $2 мільярди. Зрозуміло, подальша доля кредитування залежатиме від політичного вектору і влади, яку оберуть українці. 

Українці готові обрати стілець

Критична стаття від The Economist про наші з вами вибори. Британські журналісти пишуть, що українці втомилися і хочуть нових облич. І готові проголосувати за будь-кого, навіть за стілець. 

Видання нагадало всі наші передвиборчі скандали, історії про скуповування голосів та іншу "чорнуху". Відходячи від описання кандидатів The Economist говорить про корупцію в Україні.

"Корупція і корисні інтереси досі процвітають в Україні. Українці менше довіряють своєму уряду, ніж мешканці будь-якої іншої країни, про що свідчать дані Gallup. Лише 9% впевнені в урядовцях, а 91% переконаний, що чиновники корумповані", - зазначає видання. Саме через корупцію і недовіру українці готові голосувати за будь-кого. Як сказав виданню один із західних дипломатів: "Навіть стілець міг би балотуватися, а вони б за нього проголосували". 

У той же час Петер Дікінсон з Атлантичної Ради зазначає, що Росія точно програє вибори в Україні. Бо на відміну від минулих років у фаворитах немає проросійських кандидатів. Тому Москва робить все, щоб дискредитувати виборчий процес як такий.

Вибори і санкції проти Росії

Як пише польська "Rzeczpospolita", від результатів виборів-2019 в Україні залежить імідж нашої країни. Якщо він погіршиться, то в ЄС посиляться позиції супортерів "нормалізації відносин" з Росією. Вже зараз таких дуже багато. І те, що санкції проти Москви збереглися і тривають так довго - це справжнє диво. 

"Підтримка повернення до нормальних відносин з Кремлем зараз сильно залежить від того, яким буде сприйняття нового президента України. Що він буде говорити, які рішення ухвалить у гострих питаннях, як він буде поводитися на зустрічах з найвпливовішими світовими гравцями. На жаль, роль України в імперіалістичних планах Москви не змінилася. Вона й досі ключова. П’ять років тому Москва розв’язала війну, щоб зупинити, як їй здавалося, незворотний курс Києва до Європи", - пише Rzeczpospolita.

Німецькі прихильники дружби з Кремлем поки слабкі, але все може змінитися, так само й в інших країнах.  При цьому, членство України в НАТО і ЄС  - це віддалена перспектива. Для багатьох з тих, хто піде у неділю обирати нового президента, вона здається навіть непомітною. Але неправильний вибір може все ж відсунути цю перспективу.
 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme