Венесуельський парламент визнав Мадуро узурпатором

Національна асамблея Венесуели схвалила заяву, в якій Ніколас Мадуро визнається узурпатором

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Nacional.

Документ передбачає, що рішення і дії виконавчої влади будуть визнані недійсними.

За словами одного з депутатів, парламентарі керувалися 233 статтею конституції країни та вважають, що президентом країни має бути спікер парламенту Венесуели, голова опозиції Хуан Гуайдо.

У свою чергу агентство Reuters повідомило, що парламент країни, який перебуває під контролем опозиції, планує закликати низку держав заморозити доступ уряду Мадуро до рахунків у закордонних банках

Зазначимо, телеканал CNN з посиланням на джерела повідомив, що президент США Дональд Трамп розглядає можливість офіційного визнання Гуайдо, президентом цієї країни замість Мадуро, легітимність якого Вашингтон не визнає.

Крім того, Адміністрація Трампа розглядає можливість істотного посилення санкцій проти нафтового сектору Венесуели. За даними джерел телеканалу, один з варіантів включає повне ембарго США на закупівлю нафти у Венесуели, для якої ринок Сполучених Штатів традиційно є ключовим.

Нагадаємо, 10 січня Мадуро вступив на посаду президента Венесуели на 2019-2025 роки. На церемонії не були присутні представники США, ЄС і 13 країн в Латинській Америці, які не визнають легітимність виборів.

6 січня Парламент Венесуели, контрольований опозицією, визнав нелегітимним другий термін президентства Ніколаса Мадуро.

США та ЄС відмовляються визнавати легітимність Мадуро.

Голова парламенту Венесуели готовий взяти на себе обов'язки президента.

15 січня президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про проведення великих військових навчань в країні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна