Вчені виявили негативний вплив цукру на мозок дітей

Діти, які п'ють солодкі напої або вживають багато солодощів, можуть бути схильні до підвищеного ризику виникнення проблем з пам'яттю в подальшому житті

Журналіст стрічки новин
Вчені виявили негативний вплив цукру на…
Фото: Рixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на дослідження американських вчених у Science daily.

Науковці вважаються, що:

  • малюки віком від чотирьох до шести років не повинні вживати більше 19 г цукру в день,

  • діти від семи до 10 років – 24 г цукру,

  • діти від 11 років і старше – не більше 30 г.

Водночас, лише в одному батончику Snickers вагою 59 г міститься 30 г цукру.

Своє дослідження вченв проводили на щурах. Вони розділили гризунів на дві групи. Однак з них регулярно пила "цукровий напій" у дитинстві і, коли вони виросли, над щурами провели тест на пам'ять. Так, гризуни, які пили солодке, мали порушення функцій гіпокампа, області мозку, що відповідає за пам'ять. Як виявилось, на це вплинув мікробіом кишечника – він порушив роботу генів гіпокампу.

Водночас, у гризунів, які постійно вживали "цукровий напій" знайшли великі популяції двох особливих видів кишкових бактерій: Parabacteroides distasonis і Parabacteroides johnsonii.

Коли науковці ввели ці бактерії щурам, які не пили солодке, у тих також розвинулися проблеми з пам'яттю. На думку вчених, це свідчить про те, що когнітивні порушення від цукру випливають із зміни мікробіома кишечника.

"Нас здивувало, що ми змогли відтворити порушення пам'яті, пов'язані зі споживанням цукру, і не переносити весь мікробіом, а просто збагачуючи одну бактеріальну популяцію в кишечнику", – зазначив співавтор дослідження, доктор Скотт Каноскі.

Науковці вважають, що результати можуть бути актуальні і для людей. У майбутніх дослідженнях команда сподівається визначити, чи може зміна звичок, таких як здорова дієта або збільшення фізичних вправ, повернути назад шкоду завдану цукром.

Нагадаємо, дещо раніше вчені розповіли, чи можна вживати зранку та у якості замінника цукру.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme