UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені розкрили таємницю загибелі цивілізації ацтеків

Причиною загибелі мільйонів ацтеків в 16 столітті став принесений європейцями сальмонельоз

Такі дані були отримані після аналізу генома останків ацтеків, похованих в Мексиці в розпал страшної епідемії XVI століття, передає Depo.ua з посиланням на Science Alert.

Вчені відкинули такі варіанти, як віспа, кір, епідемічний паротит та грип. Вони встановили, що, швидше за все, причиною загибелі мільйонів ацтеків стала тифоїдна "кишкова лихоманка", різновид сальмонельозу. Дослідники виявили докази хвороби в ДНК на зубах померлих.

Йоханнес Краузе з Інституту історії людини Товариства Макса Планка і його колеги представили перші ДНК-докази того, що смертельна епідемія невідомої "хвороби коклітцлі" в середині XVI століття була епідемією сальмонельозу.

Експерти проаналізували кістки і зуби 29 осіб з поховань середини XVI століття в Мексиці. Їм вдалося відновити геном штаму Paratyphi C бактерії Salmonella enterica - збудника сальмонельозу. Цікаво, що для європейців ця бактерія не смертельна: навіть при повній відсутності лікування помирає не більше 15% тих, що заразилися. А ось населення імперії ацтеків за час епідемії скоротилося в кілька разів.

У статті німецьких вчених наголошується, що цей різновид сальмонели якщо і не був єдиною причиною масових смертей у 1545 році і далі, то зробив в них істотний внесок.

Вчені вважають, що, можливо, їм не вдалося знайти деякі патогени. Тому вони не можуть сказати з абсолютно точною упевненістю, що причиною епідемії була саме сальмонела. "Ми думаємо, що її можна вважати сильним кандидатом", - сказала член дослідницької команди Кірстен Бос.

Відзначимо, що в сучасному світі штам Paratyphi C досить рідкісний, але все ще вражає жителів переважно азіатських і африканських країн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme