UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені навчилися відключати гени в людських ембріонах

Американські генетики вперше використовували геномної редактор CRISPR/Cas9 для того, щоб відключити критично важливий ген в людському зародку і вивчити його роль в розвитку ембріона в перші сім днів його існування

Результати їх дослідів були опубліковані в журналі Nature, передає Depo.ua.

"Наскільки я знаю, це перший експеримент, в рамках якого ми змогли успішно відключити один з генів, що відповідають за розвиток зародка, і зрозуміти, яку роль він відіграє в цьому процесі. Ми розкрили кілька несподіваних ефектів, які не виникають при відключенні Oct4 в зародках мишей , і в майбутньому ми спробуємо зрозуміти, чому це так ", - заявив Джеймс Тернер з Інституту Френсіса Кріка в Лондоні

Два роки тому в наукових колах почали повзти чутки про те, що ряд китайських вчених і їх американських колег уже провів ряд дослідів по редагуванню і заміні генів в дефектних людських ембріонах, про що редакції служби новин Nature розповів ряд неназваних молекулярних біологів.

У квітні 2015 року це чутки підтвердилися - китайські вчені опублікували статтю в журналі Protein & Cell, в якій вони описали результати в цілому досить невдалих спроб адаптувати систему редагування генома CRISPR/Cas9 для маніпуляцій людської ДНК.

Цього року американські вчені під керівництвом Шукрата Міталіпова заявили про перше успішне редагуванні генома ембріонів за допомогою CRISPR/Cas9. Ця генетична "операція" дозволила їм замінити дефектний ген, що викликав гіпертрофію серця, на його коректну версію, і в теорії захистити майбутніх дітей від раптової смерті.

Тернер і його колеги зробили наступний логічний крок в цій лінії дослідів, пристосувавши CRISPR/Cas9 для вивчення того, яку роль відіграють окремі гени в розвитку людського зародка, навчившись відключати їх ще до того, як запліднена яйцеклітина почне ділитися.

У якості першої мети вчені обрали ген Oct4 - одну з чотирьох "магічних" ділянок ДНК, відкритих нобелівським лауреатом Сін'я Яманака в 2006 році, примусове включення яких трансформує дорослі клітини в аналоги стовбурових клітин ембріона.

Як пояснили Тернер і його колеги, цей ген, як сьогодні вважають вчені, відіграє критичну роль у розвитку ембріона в перші сім днів його існування, коли яйцеклітина ділиться кілька разів і перетворюється в так званий бластоцист, первинну кулька зародка, з оболонки якого формується плацента, а з внутрішньої частини - сама дитина.

"Велика частина запліднених яйцеклітин, як показали перші досліди по штучному заплідненню, припиняє свій розвиток і гине саме на цій стадії, лише 50% з них виживає. Нас давно цікавило те, які гени управляють цим процесом, і, завдяки CRISPR/Cas9, у нас тепер з'явилася можливість знайти відповідь на це питання", - додала Кейті Ніакан, колега Тернера.

Нагадаємо, кілька днів тому американські вчені заявили, що виявили ген, який сприяє підвищенню коефіцієнта інтелекту (IQ) у людини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme