UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вчені навчили штучний інтелект складати кубик Рубіка за секунду

Дослідники з Каліфорнійського університету створили систему штучного інтелекту, яка змогла зібрати кубик Рубіка всього за одну секунду

За словами розробників алгоритму під назвою DeepCubeA, його стратегія дій суттєво відрізняється від тієї, яку використовують люди, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.

Автори дослідження, оприлюдненого в журналі Nature Machine Intelligence, пояснюють, що в рамках тренування системи в неї завантажили 10 мільярдів комбінацій розібраного кубика Рубіка: метою алгоритму було навчитися збирати його, використавши при цьому не більше 30 ходів.

Система сама навчалася підбирати найвдаліші комбінації.

Згодом роботу штучного інтелекту протестували на 1 тисячі комбінацій: у 60% спроб система збирала кубик Рубіка найкоротшим шляхом із можливих.

Людям, які вміють збирати кубик Рубіка, для виконання завдання, як правило, потрібно близько 50 рухів. Середній показник штучного інтелекту - 28 рухів.

Комп'ютерні системи, які можуть швидко збирати кубик Рубіка, розроблялися й раніше, але вони не працювали на основі нейромереж і машинного навчання, які імітують роботу мозку людини. Фактично, такі системи просто програмували на виконання конкретного завдання: вони не вчилися шукати рішення самі, як у випадку з новим алгоритмом.

"Збирання кубика Рубіка – це завдання, що потребує символічного, математичного та абстрактного мислення. Тому штучний інтелект, який здатен розібратися з цим, поступово наближається до того, аби навчитися думати, планувати і приймати рішення", – кажуть автори дослідження.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook