Вчені докопалися до метеорита, який знищив динозаврів

Команда дослідників із США і Великої Британії зуміла проникнути всередину кратера від метеорита, який знищи динозаврів більше 60 мільйонів років тому

Вчені докопалися до метеорита, який знищ…

Зразки з його надр дозволять оцінити масштаб доісторичної катастрофи та наслідки для довкілля, передає depo.ua з посиланням на Новое время.

Дослідники з двох країн проводили буріння кратера Чиксулуб в Мексиканській затоці протягом 7 тижнів. Спочатку вони планували проникнути на 1500 метрів нижче рівня дна, але зрештою досягли глибини 1300 метрів. Тим не менш, учасники проекту, вважають, що роботи завершилися успіхом.

"Це вражаючий успіх, - розповідає операційний менеджер проекту Дейв Сміт. – Ми проникли глибше, ніж я очікував".

Зразки породи, які вдалося зібрати, були поміщені в спеціальні контейнери і тепер будуть відправлені до лабораторії на території США. Потім їх переправлять у Бремен, де група з 33 вчених, піддасть їх серії тестів.

Дослідники розраховують, що зібрані зразки допоможуть краще зрозуміти, як сформувався кратер, наскільки велика була енергія удару метеорита і якими були наслідки для навколишнього середовища. Можливо, вони також допоможуть відповісти на питання, наскільки швидко в зону ураження повернулося життя.

Чиксулуб є одним з найбільших ударних кратерів на Землі. Його діаметр становить близько 180 км. Вважається, що він утворився близько 65 мільйонів років тому наприкінці крейдового періоду в результаті падіння метеорита, що призвело до вимирання динозаврів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme