Вчені б'ють на сполох через смертельно небезпечні супербактерії

Супербактерії - стійкі до антибіотиків бактерії - до 2050 року будуть вбивати 10 млн осіб щорічно, якщо не вживати ніяких дій по боротьбі з ними. Це більше, ніж кількість смертей від раку

Такі висновки містяться в звіті про антимікробну резистентність, який був замовлений урядом Британії 1,5 роки тому, передає depo.ua з посиланням на ВВС.

Звіт готувався під керівництвом колишнього головного економіста Goldman Sachs О'Ніла Джима. 19 травня була представлена остаточна версія доповіді.

О'Ніл закликав терміново розробити нові види антибіотиків, а також організувати кампанію з інформування населення світу, в тому числі лікарів, про небезпеку супербактерій.

Світ не бачив нового класу антибіотиків вже кілька десятиліть, зазначив він.

Економіст поскаржився, що зараз антибіотики роздають всім, "як цукерки", і в результаті смертельно небезпечні бактерії зразок сальмонел і кишкової палички виробляють стійкість до таких ліків.

Це в перспективі призведе до того, що проста операція з видалення апендиксу може стати смертельною.

Якщо не вживати ніяких дій, до 2050 року збиток від супербактерій становитиме 100 трильйонів доларів щорічно, йдеться в доповіді.

О'Ніл закликав уряди і міжнародні організації припиняти необгрунтоване використання існуючих антибіотиків, а також платити компаніям по 1 млрд доларів за кожен новий відкритий антибіотик.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme