Вбивство найбагатшої жінки Монако: Зять зізнався, що замовив її

Зять найбагатшої жінки Монако Елен Пастор, застреленої в Ніцці чотири роки тому, зізнався в тому, що замовив її вбивство

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ВВС.

Громадянин Польщі Войцех Яновський протягом декількох років наполегливо заперечував свою причетність до вбивства 77-річної тещі. Він входить до дев'яти обвинувачених у цій справі, яка розглядається у французькому суді.

Своє сенсаційне зізнання він зробив за день до винесення вердикту.

Зухвале вбивство серед білого дня мільярдерки, спадкової власниці чисельних об'єктів дорогої нерухомості Елен Пастор і її шофера в 2014 році сколихнуло князівство Монако, де вона входила у вищі кола суспільства і дружила з членами королівської сім'ї.

Яновський спочатку визнав свою причетність до вбивства, але потім відкликав свої свідчення.

Його адвокат Ерік Дюпон-Моретті заявив суду французької провінції Екс-ан-Прованс у вівторок, що його підзахисний визнав свою провину у вбивстві Елен Пастор.

"Ці слова, який ви хотіли почути від нього, вимовляю я. Він намагався сам вимовити їх, але не зумів", - заявив адвокат, стоячи поруч з ридаючим Яновським.

У момент вбивства Яновський був почесним консулом Польщі в Монако. За твердженням його адвоката, мотивом вбивства була спроба стати на захист його цивільної дружини і дочки Елен Пастор Сільвії, у якої були досить кепські стосунки з матір'ю.

У суді Яновський також стверджував, що не замовляв двом кілерам убити шофера Пастор, однак інший обвинувачений у цій справі заявив зворотне.

Очікується, що вирок буде оголошено в середу. Сторона звинувачення вимагає для Яновського довічного ув'язнення.

Елен Пастор належала до другої за багатством і впливом сім'ї в Монако. Вона входила в число нащадків італійського муляра Жан-Баптиста Пастора, який прибув в Монако в 1889 році.

У неї були син і дочка від двох шлюбів. Статки сім'ї було вкладено в кілька компаній і оцінювалися в 12-20 млрд євро. До моменту її смерті у володінні сімейства знаходилося 15% всієї житлової нерухомості Монако. Елен Пастор любила проводити час, роз'їжджаючи по Монако в чорному лондонському кебі.

Незабаром після 7 години вечора 6 травня 2014 року Елен Пастор сіла в машину, за кермом якої був її водій Мохамед Даруіч. Вони готувалися покинути лікарню в Ніцці, де Елен відвідувала свого сина Гілдо Палланка-Пастора, який напередодні пережив інсульт.

У момент виїзду зі стоянки лікарні вони потрапили в засідку. Вбивця відкрив по них вогонь з обріза.

Водій помер від отриманих ран чотири дні, а Елен залишалася живою до 21 травня, незважаючи на важкі поранення. За кілька днів до смерті вона дала свідчення слідчим, описавши зовнішність убивць і обіцяючи надати нові дані.

"Боюся, що нам доведеться провести ще одну зустріч, тому що у мене є що ще сказати", - сказала вона.

Слідство прийшло до висновку, що замах був організований Яновським, який залучив до нього свого особистого тренера Паскаля Доріака, а той в свою чергу звернувся до свого швагра Абделькадера Белхатіра з проханням підшукати кілерів.

Доріак стверджував в суді, що Яновський розпорядився про вбивство водія Елен Пастор, а також про те, щоб вбивці забрали з місця злочину її сумочку, щоб видати вбивство за пограбування.

Контракт на вбивство Пастор і її шофера обійшовся, за даними поліції, в 140 тисяч євро.

Слідчі органи стверджують, що Яновський був близький до банкрутства, а коли його цивільна дружина Сільвія Пастор захворіла в 2012 році на рак, він зрозумів, що йому загрожує фінансовий крах.

Елен Пастор призначила синові й дочці щомісячне утримання в розмірі 500 тисяч євро, але в разі смерті її дочки виплати припинилися б.

Особистий тренер Яновського заявив суду: "Яновський обдурив мене ... Він говорив, що його теща була чудовиськом".

Сільвія Пастор була допитана поліцією, але до справи не залучалася. Вона мала стосунки з Яновським протягом 28 років, і у них є дочка. Їй вдалося вилікуватися від раку і вона була присутня на початку процесу над своїм колишнім партнером.

Прокуратура повідомила, що за кілька місяців до злочину на банківських рахунках Яновського було помічено великий рух коштів.

До визнання у вівторок Яновський заперечував свою винність, вимагаючи на допитах пред'явити викривають його докази. Він стверджував, що первісне визнання, зроблене ним у 2014 році, стало результатом поганим володінням ним французькою мовою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme