Вбивство Хашоггі: Інвестори знецінили саудівські акції

Державний інвестиційний фонд у Саудівській Аравії підтримує фондовий ринок, щоб обмежити негативні наслідки скандалу з вбивством Хашоггі

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.

"Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії опосередковано підтримував місцеву біржу, використовуючи державні установи, щоб обмежити падіння акцій на ринку, спричинене вбивством саудівського журналіста Джамаля Хашоггі",- йдеться у повідомленні.

Іноземні інвестори за останні два тижні знецінили саудівські акції. Таке знецінення відбулося на тлі зростаючого побоювання інвесторів щодо потенційного погіршення відносин Саудівської Аравії із Заходом після смерті журналіста Джамаля Хашоггі в Стамбулі 2 жовтня.

Нагадаємо, в Ер-Ріяді на тлі новин про вбивство саудівського журналіста відкрився найбільший інвестиційний форум. Низка політиків, бізнесменів і банкірів відмовилися від участі у заході.

Довідка: Форум "Інвестиційна ініціатива майбутнього", який в пресі називають близькосхідним Давосом, проходить в Саудівській Аравії другий рік поспіль. Тільки на цей раз привабливість його помітно зменшилася. Через вбивство журналіста "Вашингтон пост" у Стамбулі їхати в Ер-Ріяд передумали, зокрема, глава Міжнародного валютного фонду, міністр фінансів Нідерландів. Їх приклад наслідували профільні урядові чиновники Великої Бртанії та Франції. Утрималися від участі делегації Австралії, Нової Зеландії та Чехії.

Від виступів на панельних сесіях відмовилися провідні банкіри і топ-менеджери.

Найбільші західні медіакомпанії відмовилися від інформаційного супроводу саміту. У їх числі СНБС, Фокс і Булмберг.

Міністр енергетики Саудівської Аравії визнав, що через вбивство Джамаля Хашоггі країна опинилася у кризі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна