Вашингтон ввів санкції щодо 20 іранських компаній

Сполучені Штати ввели санкції відносно 20 іранських компаній і банків

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радио Озоди".

Обмеження введені за фінансову допомогу одному з ополчень, що входить в Корпус вартових ісламської революції (елітна військово-політична формація в Ірані). Крім того, Мінфін звинуватив ополчення у використанні дітей в якості солдатів у Сирії.

Американським компаніям заборонено укладати угоди з компаніями і структурами, які потрапили до списку санкцій. Наявні в США активи іранських компаній блокуються.

Нагадаємо, Європейський Союз має намір створити спеціальний фінансовий інститут, завданням якого буде забезпечення фінансових операцій з Іраном в обхід американських санкцій.

Довідка: 8 травня 2018 року американський президент Дональд Трамп заявив, що США виходять з ядерної угоди з Іраном і оголосив про готовність застосувати до Тегерана жорстокі санкції.

10 травня США офіційно розширили персональні санкції проти Ірану.

Водночас Трамп заявив про готовність істотно обмежити обсяги нафти і нафтопродуктів, які закуповують в Ірану.

7 серпня пакет санкцій США проти Ірану поновив свою дію.

Вашингтон зажадав від держав-союзників припинити купувати у нього нафту під загрозою санкцій щодо компаній-закупівельників.

27 серпня Іран звернувся до Міжнародного суду ООН з вимогою змусити Сполучені Штати скасувати санкції, які наклала адміністрація президента США Дональда Трампа.

США розглядають позов Ірану до Міжнародного суду ООН як посягання на їхнє право вжити заходів з міркувань національної безпеки, і оскаржать претензії Тегерана.

24 вересня Іран заявив, що перекриє Ормузьку протоку, яка сполучає Оманську затоку на південному сході з Перською затокою на південному заході, якщо США продовжать політику санкцій тиску. Через цю протоку йде близько 20% усього світового експорту нафти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme