В Європарламенті "благословили" боротьбу з роспропагандою

Комітет в Європарламенті підтримав звіт із закликом до боротьби із російською пропагандою в ЄС

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

У звіті Європарламент знову закликав європейські установи до боротьби з ворожою пропагандою, зокрема з боку Росії. Загрозу перед виборами до Європарламенту бачать теж Європейська комісія та держави євроспільноти.

У документі звернуто увагу на роль незалежних ЗМІ та високу якість журналістики як найліпші запобіжники від дезінформаційних кампаній. Звіт рекомендує також введення правових рамок для солідної реакції ЄС на гібридні загрози.

Європейська комісар з питань юстиції Вера Юрова звернула увагу, що жодна країна сама не може впоратися із складними проблемами пропаганди та дезінформації, зокрема в Інтернеті та соціальних мережах.

"Справа Facebook та Cambridge Analityca були попереджувальним сигналом для усіх держав ЄС: вибори можуть бути підірвані цифровою зброєю і добре організованими дезінформаційними кампаніями, які використовують такі країни, як Росія", - зазначила вона.

Нагадаємо, 17 березня 2018 року у Facebook заблокували роботу аналітичної компанії Cambridge Analytica і пов'язану з нею консалтингову фірму Strategic Communication Laboratories, які допомогли Дональду Трампу перемогти на президентських виборах у США в 2016 році.

Федеральна торговельна комісія США розпочала відкрите непублічне розслідування проти компанії Facebook.

Засновник і генеральний директор найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг виступить зі свідченнями щодо витоку даних перед комітетом з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу США 11 квітня.

Також Цукерберга запрошено до Європарламенту, щоб надати пояснення щодо ситуації з персональними даними.

У Facebook заявили, що Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів, а не 50 мільйонів, як повідомлялось раніше.

У квітні колишній співробітник Cambridge Analytica Крістофер Вайл заявив, що дані, зібрані з Facebook про більш ніж 87 млн ​​користувачів, можуть зберігатися на Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія