В Європарламенті хочуть нових санкцій для Росії – тепер через дії тамтешніх хакерів

Євродепутати закликають високопосадовців ЄС порушувати питання про припинення дій Росії з дестабілізації через пропаганду та втручання у кіберпросторі

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на УНІАН.

У Європейському парламенті закликають запровадити санкції проти РФ через втручання російських хакерів.

Про це йшлося під час дебатів у Європейському парламенті в Страсбурзі (Франція), присвяченому впливу російської пропаганди на країни Євросоюзу.

Голова Комітету Європейського парламенту у закордонних справах, німецький депутат Девід Макаллістер наголосив, що російська кампанія з дезінформації спрямована на підрив засад об'єктивної та етичної журналістики і призводить до розповсюдження упередженої інформації або використання інформації як інструменту політичної влади.

Він наголосив, що необхідно посилити стійкість ЄС та назвав чотири кроки, які необхідно реалізувати.

"В першу чергу - неупереджено розслідувати російське втручання у виборчі кампанії. По-друге, запровадити цілеспрямовані санкції у зв'язку з хакерством та публікацією сфальсифікованих конфіденційних даних", - заявив Макаллістер.

Також голова Комітету Європарламенту у закордонних справах зазначив, що оперативну робочу групу зі стратегічний комунікацій (East StratCom Task Force) необхідно зробити постійною структурою ЄС, забезпечити її діяльність належним фінансуванням та посилити персонал.

Крім того, Маккалістер виступив за розробку ефективної стратегії щодо розвитку комунікацій та просування європейської політики та цінностей.

Своєю чергою представник Європейської комісії Джуліан Кінг сказав: "Здається, відверто мало сумнівів у тому, що прокремлівська кампанія з дезінформації є організованою стратегією, яка розповсюджує ті ж самі неправдиві історії якнайбільшою кількістю мов та каналів".

Він додав, що цей висновок ґрунтується на дворічній роботі оперативної робочої групи ЄС зі стратегічних комунікацій.

"Російська влада не демонструє сором'язливості щодо цілей цієї кампанії з дезінформації", - зауважив Кінг.

Зокрема, він звернув увагу, що в офіційній російській воєнній доктрині, а також у заявах російських генералів йдеться про те, що використання неправдивої інформації та пропаганди, спрямованої на дестабілізацію, є "законним інструментом", а інформація є ще одним типом збройної сили.

Нагадаємо, що у Європейському парламенті назвали чотири кроки, необхідні для посилення стійкості ЄС перед втручанням Росії у виборчі кампанії та російською пропагандою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна