В Узбекістані хочуть заборонити надто пишні весілля

У Сенаті Узбекистану вчора пройшли обговорили проведення весільних, сімейних, ювілейних торжеств, сімейних поминальних обрядів і заходів, присвячених пам'яті покійних

Для вивчення громадської думки були запрошені представники релігійних та інших громадських організацій, журналісти, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Сенату.

Закон, які регламентує пишність і рівень витрат на весілля і похорон, ініціював особисто президент Шавкат Мірзієєв. Позитивні відгуки громадян вже є, інформують у Сенаті.

Влада Узбекистану вважає, що застарілі традиції, помпезність і захмарні витрати нібито йдуть на шкоду небагатому населенню республіки, яке роками накопичує гроші, навіть їде за кордон працювати.

"Зазначалося, що в ході вивчення громадської думки від населення надійшли обґрунтовані пропозиції щодо необхідності встановлення громадського контролю в цій сфері. Жителі районів висловлювалися за те, щоб звернути особливу увагу на особливості територій, кількість учасників весільних заходів, урочистостей і церемоній по частуванню пловом, кількість легкових автомашин для кортежу нареченого і нареченої під час проведення весільних заходів.

Наголошувалося на необхідності дотримання етичних норм, прийнятих в суспільстві, а також контролю за виконанням вимог про неприпустимість надання платних автотранспортних послуг перевізниками, які не мають ліцензію, випадків зневажливого ставлення до національних звичаїв і традицій, проявів марнославства, марнотратства, нанесення шкоди стабільності соціально-культурного середовища в махаллі.

На засіданні всебічно були обговорені пропозиції, що надійшли від населення про поліпшення інфраструктури залів для урочистих подій, наприклад, будівництві стоянок для автотранспортних засобів, що не допущенні порушення спокою і спокою громадян, які проживають поблизу кафе і ресторанів, встановленні правил і норм для рівня звуку, забезпеченні дотримання правил санітарії та гігієни, вимог до якості продуктів харчування, безпеки та інші", – повідомили у Сенаті.

Збір громадської думки, пропозицій і побажань буде продовжений.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ