ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Україні змінились правила ввезення та вивезення з країни кішок і собак

В Україні з 1 червня при переміщенні тварин за межі країни до уваги будуть братися тільки ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразка

Depo.Світ
23 травня 2018 11:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-центр Держпродспоживслужби України.

"До відома власників домашніх тварин (кішок, собак): змінені правила супроводу домашніх тварин з ветеринарно-санітарним паспортом", - йдеться в повідомленні.

У відомстві посилаються на наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 1 серпня 2014 року № 288, зареєстрований в Мін'юсті 03.10.2014 за № 1202/25979.

Ним були внесені зміни в правила заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, наприклад в частині визначення єдиної форми бланка ветеринарно-санітарного паспорта на домашніх кішок і собак.

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1) клінічний огляд тварини;

2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби залежно від виду тварини).

Як зазначається, видача ветеринарного паспорта на тварину передбачена Законом України "Про ветеринарну медицину". Послугу надають Держпродспоживслужба, органи і установи, які належать до сфери її управління. Розмір адміністративної плати за надання документа затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641. Вартість оформлення становить 51 грн. 29 коп.

Зараз Госпродспоживслужба вживає заходів щодо припинення видачі ветеринарно-санітарних паспортів для домашніх тварин невстановленої форми.

Як зазначається, право надання цієї адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорта визначені ч. 7 ст. 32 Закону України "Про ветеринарну медицину" і передбачають:

1) недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об'єкті);

2) неможливість безпосереднього огляду об'єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

3) відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об'єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантин, відповідних досліджень та / або експертного висновку.

Зразок ветеринарного паспорта розміщений на сайті Верховної Ради України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ