В Південній Африці дівчинка самостійно поборола ВІЛ

Дівчинка з ПАР, яка народилася від ВІЛ-інфікованої матері, вже вісім років успішно бореться з вірусом імунодефіциту, не використовуючи антиретровірусні препарати

Про це йдеться в статті, прийнятій до публікації в журналі Lancet, передає Depo.ua із посиланням на РИА "Новости".

"Подібні випадки вкрай рідкісні. Вивчаючи їх, ми шукаємо шляхи для того, щоб хворі могли повністю позбутися інфекції. Мені здається, що прийом противірусних препаратів в ранньому віці допоміг імунітету дівчинки придушити вірус, і тепер нам потрібно зрозуміти, чим вона відрізняється від інших пацієнтів ", - заявила Аві Віоларі з університету Вітватерсранда, виступаючи на конференції Міжнародного СНІД-спільноти в Парижі.

За останні кілька років медики та вірусологи зіткнулися з кількома випадками коли, організм придушував ВІЛ незвично довго, або ж позбавлявся від вірусу назавжди або на невизначено довгий термін.

Як правило, у всіх цих випадках, крім так званого "Берлінського пацієнта", вірусні частинки як і раніше залишалися в організмі хворих, але чи були нездатні розмножуватися, або вели себе досить "тихо" протягом декількох років. Наприклад, так звана "дитина з Міссісіпі" прожила близько п'яти років до появи повторних ознак інфекції.

Скарбничку подібних рідкісних випадків поповнила дев'ятирічна дівчинка з ПАР, яка отримала довгострокову стійкість до вірусу імунодефіциту завдяки прийому нових антиретровірусних препаратів фактично з дня свого народження.

Як зазначає Віоларі, дівчинка і її мати брали участь в особливій програмі CHER, в рамках якої вчені перевіряли популярну сьогодні ідею про те, як можна заблокувати розвиток ВІЛ. Вона полягає в тому, що прийом антиретровірусних ліків на перших стадіях розвитку інфекції може дати організму дитини час для того, щоб пристосуватися до ВІЛ і почати з ним боротися до того, як він виснажить імунну систему.

В рамках цієї програми діти отримували великі дози антиретровірусних ліків з першого місяця життя протягом 40 тижнів, після чого вчені припиняли терапію і спостерігали за тим, чи повернеться інфекція.

В цілому, подібний підхід виявився досить успішним - рання терапія уповільнила розвиток інфекції і подарувала більшості дітей два роки життя, коли їм не доводилося постійно приймати ці препарати. Десяти немовлятам пощастило ще більше, і рівень інфекції в їх організмі залишається вкрай низьким і до сьогодні.

І в одному випадку, як розповідає Віоларі, її дев'ятирічна пацієнтка змогла повністю позбутися вірусу. За її словами, в крові дівчинки відсутні повноцінні частки ВІЛ, хоча фрагменти вірусу все ж присутні в клітинах. При цьому вони не розмножуються, і вчені сподіваються, що ця ситуація не зміниться в майбутньому, і що дівчинку з ПАР не спіткає доля дитини з Міссісіпі.

Навіть якщо це станеться, вчені все одно будуть вважати подібне досягнення великим кроком вперед в справі боротьби з ВІЛ, так як воно показує, що стратегія "раннього попередження" інфекції працює і в деяких випадках дозволяє віддалити час її розвитку на дуже тривалий термін. Можливо, що в майбутньому вона дозволить або назавжди пригнічувати ВІЛ, або зробить його розвиток вкрай повільним процесом.

Нагадаємо, що Київ, перший в Європі, отримав новітній препарат – долутегравір – для лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme