В Німеччині розповіли, як ІДІЛ готувала теракт на музичному фестивалі

Німецьким спецслужбам вдалося два роки тому запобігти терактам, Ісламська держава хотіла у 2016 році влаштувати велику атаку

Про це повідомляє "Еспресо" із посиланням на Suddeutscher Zeitung, передає Depo.ua.

"Ми дуже рано дізналися про запланований напад", - розповів генеральний прокурор Петер Франк.

За даними прокуратури, Ісламська держава хотіла у 2016 році влаштувати велику атаку в Німеччині. У числі потенційних цілей називається музичний фестиваль. Але напад, що планувався, був зірваний завдяки розслідуванню німецької влади у сприянні з інформаторами у сирійському місті Ракка.

Федеральна прокуратура і федеральне відомство по кримінальним справам намагається з'ясувати деталі, допитуючи двох підозрюваних, ісламістів Марсію М. (німкеню за національністю) і Огуза Р. Подружня пара здалася у жовтні 2017 року в Рацці і з тих пір знаходиться у курдському центрі утримання під вартою в північній Сирії; незабаром їх мають доставити в Німеччину. Обидва, як вважають слідчі, повинні були зіграти центральну роль у плані.

Керівництво підготовкою операції, як припускають слідчі, міг здійснювати Абу Муссаб аль-Альмані, під цим ім'ям, ймовірно, ховався убитий в Сирії швейцарець Томас К., найбільш високопоставлений німецькомовний представник з терористів ІД. Він працював у "відділі зовнішніх операцій" і зіграв не останню роль у терактах в Парижі восени 2015 року.

Нагадаємо, раніше спецслужби Німеччини попереджали про сотні дітей-"живих бомб" ІДІЛ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна