В нідерландській прокуратурі планують закінчити суд над убивцями рейсу MH17 за рік

Голова Національної прокуратури Королівства Нідерланди Фред Вестербейке вважає, що судовий процес над чотирма підозрюваними в загибелі рейсу МН17 займе близько року

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

У середу на прес-конференції, відповідаючи на відповідне запитання, Вестербейке сказав: "Це залежить від того, буде чи ні присутнім підозрюваний. Якщо його не буде - буде адвокат, який буде говорити від його імені. Також це буде залежати від кількості питань від прокурора. Це все ускладнює прогнози щодо кінцевого терміну. Ми думаємо, що це займе близько року, може бути, довше, може бути, менше, хоча я не думаю, що процес буде менше".

Він також не виключив, що з часом підозрюваних у справі буде більше. "Так, ми припускаємо, що буде більше підозрюваних і доказів", - зазначив прокурор.

Зокрема, за його словами, слідство зацікавлене встановити команду, яка обслуговує "Бук". "Нам відомо, що це чотири людини, це теж невелика група людей. Звичайно, є інші, з іншою відповідальністю, але зараз складно сказати, скільки конкретно людей буде встановлено, і чи буде достатньо доказів, щоб включити цих людей (в розслідування). Звичайно, це не сотня, наші підрахунки говорять, що це менша група людей, але зараз це визначити складно", - пояснив Вестербейке.

Крім того, слідство зацікавлене встановити і "командний ланцюжок". "Ми хочемо отримати гарний огляд командного ланцюжка, хочемо знати, хто відповідальний", - підкреслив він.

Говорячи про те чому серед підозрюваних немає діючий військових, Вестербейке констатував, що "на даний момент у нас немає достатньо доказів, щоб зробити кроки у напрямку до цих людей". "Зараз у нас є інформація і докази, які дозволяють зробити кроки щодо чотирьох людей, які вказані. Щодо інших - ми ще не на цій стадії", - додав прокурор.

Вестербейке назвав "важливим кроком" в розслідуванні трагедії рейсу МН17 оприлюднення імен чотирьох підозрюваних. "Кілька років тому, коли ми почали це розслідування, було багато тих, хто говорив, що ви його можете почати, але ви його не закінчите. Потім, два роки тому, ми зробили презентацію і оприлюднили встановлені факти, і тоді було багато тих, хто думав, що ми не зможемо встановити, хто причетний до цього. Але зараз ми робимо кроки в кримінальному переслідуванні людей, які причетні до трагедії МН17. Це дуже важливий крок, і ми можемо показати, що у нас є докази і можемо сказати сім'ям жертв про те, що сталося. Вони цьому дуже раді", - аргументував він.

Прокурор знову заявив, що слідство встановило "участь Російської Федерації, коли мова йде про те, що МН17 був збитий, тому що вони надали зенітну установка, яка була використана, щоб збити МН17". "У нас є всі матеріали, які це підтверджує. Росія ж нічого не надала в цьому відношенні, і це - ляпас усім рідним жертв", - підкреслив він, закликавши Росію до співпраці.

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 і оголосила їх у розшук.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

24 травня 2018 року Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росію не допускають до розслідування катастрофи малайзійського лайнера рейсу MH17 на сході України, а Москва може визнати результати слідства тільки тоді, якщо буде брати в ньому повноцінну участь.

Тим часом в Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

На початку лютого стало відомо, що кількість людей, які приєдналися до позову в ЄСПЛ проти Росії та особисто президента Володимира Путіна у зв'язку з катастрофою рейсу МН17 збільшилася до 291 людини.

4 квітня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання

12 червня біля посольства Росії в Гаазі (Нідерланди) родичі і рідні жертв катастрофи МН17 влаштували пікет, поставивши 298 порожніх стільців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme