В Молдові Додона замінять на в.о. президента, поки не буде призначений міністр оборони

Прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп чи спікер парламенту Андріан Канду тимчасово (на період затвердження міністра оборони і прийняття у нього присяги) виконуватиме обов'язки президента країни

Depo.Світ
20 жовтня 2017 21:26
ФОТО: depo.ua

Такий вердикт виніс Конституційний суд Молдови, повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"У зв'язку з тим, що президент Молдови не виконав свої конституційні обов'язки, повторно відмовившись призначити висунутого прем'єр-міністром кандидата на посаду міністра оборони, тимчасово виконувати обов'язки президента буде або прем'єр-міністр, або голова парламенту. Відповідно, повноваження призначення міністра оборони і прийняття у нього присяги передаються або прем'єру, або спікеру", - йдеться в рішенні інстанції.

Як поінформував журналістів представник уряду в Конституційному суді, відповідно до нового закону про уряд міністр оборони буде затверджений протягом двох тижнів.

Нагадаємо, 12 вересня прем'єр Молдови запропонував президенту Ігорю Додону кандидатуру Еуджен Стурзі на посаду міністра оборони, однак президент її відхилив. Пізніше глава уряду повторно висунув цю кандидатуру, але глава держави знову її відхилив. Кабмін звернувся в КС щоб з'ясувати, як діяти в таких ситуаціях.

17 жовтня, Конституційний суд Молдови виніс рішення, яке дозволить парламенту скинути Додона.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ