В Італії вирішили, що від коронавірусу краще більше лікувати молодих людей ніж старих

Ресурсів для лікування не так і багато, а тому доведеться обирати, кому більше потрібна допомога
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "BBC".

Зокрема, два тижні тому в Італії налічувалося 322 підтверджених випадків зараження коронавірусів. Лікарі могли приділити достатньо уваги кожному пацієнту.

Тиждень тому в Італії було вже 2 502 випадки Covid-19. Медики в госпіталях ще робили штучну вентиляцію легенів всім хворим з гострою дихальною недостатністю. 11 березня в Італії було 10 149 хворих. У п'ятницю їх стало більше 17 500. Тепер хворих просто занадто багато для того, щоб забезпечити кожному відповідну турботу.

Лікарів і медсестер не вистачає на всіх. А головне - апаратів для вентиляції легенів набагато менше, ніж задихаються людей. Італійський Інститут анестезії, реанімації та інтенсивної терапії (SIAARTI) опублікував рекомендації для медиків в надзвичайних умовах. Документ починається з порівняння нинішньої ситуації з війною або великими природними катастрофами, коли лікарям доводиться вибирати, кому з поранених і постраждалих допомагати в першу чергу.

Експерти закликають встановити критерії відбору на основі "справедливості в розподілі і оптимального використання обмежених ресурсів".

Головна ідея, висунута експертами, проста: доступ до інтенсивної терапії слід забезпечити хворим з більш високими шансами на одужання. Так, на їхню думку, можна дотримати принцип "максимального блага для максимальної кількості людей".

Звідси випливає рекомендація, в нормальних умовах представляється немислимою: "Можливо, буде потрібно визначити граничний вік для отримання інтенсивної терапії".

Тим, у кого через старість менше шансів одужати і кому в будь-якому випадку залишилося жити недовго, пропонується дозволити померти. Звучить жорстоко, але єдина альтернатива - дотримання принципу "хто раніше прибув, той і зайняв". На думку авторів меморандуму, це ще гірше.

Крім віку, експерти рекомендують лікарям враховувати також загальний стан пацієнта, або, за висловом авторів документа, "уважно оцінювати наявність супутніх патологій". Простіше кажучи, люди похилого віку та обтяжені хворобами пацієнти витратять на себе більше дефіцитних ресурсів, а в підсумку з високою часткою ймовірності все одно помруть. Рекомендації пропонується поширити і на тих хворих, хто потребує інтенсивної терапії з причин, не пов'язаних з коронавірусів.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Нагадаємо, вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme