ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Естонії підрахували збитки від радянської окупації

Комісія при Міністерстві юстиції Естонії оцінила розмір збитку від окупації країни Радянським Союзом приблизно у 92 млрд рублів (за нинішнім курсом 1,2 млрд євро)

Depo.Світ
15 жовтня 2018 16:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє портал ERR з посиланням на звіт комісії, передає Depo.ua.

Голова комісії, історик Тоомас Хійо вважає, що Естонія не може відмовитися від вивчення завданих збитків та пред'явлення вимог про компенсацію, бо це означатиме визнання добровільного приєднання до СРСР.

"Міжнародне право дозволяє нам пред'являти позови про відшкодування збитків за втрати, пов'язані з окупацією, і в минулому це зробили кілька держав. Радянський Союз окупував Естонію в 1940 році, і окупаційна влада несе відповідальність за час окупації. Відмова від відшкодування збитку може вважатися визнанням добровільного приєднання до Радянського Союзу. В такому випадку будуть забуті десятки тисяч громадян, які стали жертвами радянської влади, і буде визнана безглуздість і непотрібність діяльності тих, хто боровся проти окупаційної влади", - сказав він.

За словами міністра юстиції Урмаса Рейнсалу, чимало втрат не можна виміряти грошима, наприклад, руйнування державності, культури, освіти, розвитку вільного суспільства. Рейнсалу вважає, що роботу з оцінки збитку необхідно продовжувати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ