В ЄС на рік продовжили "режим кіберсанкцій"

Рада Європейського Союзу схвалила рішення про продовження на рік чинності так званого "режиму кіберсанкцій" до 18 травня 2021 року

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на повідомлення, оприлюднене на сайті Європейської Ради.

"Рада ЄС ухвалила рішення продовжити на один рік, до 18 травня 2021 року, дію правових меж для застосування обмежувальних заходів проти кібернетичних атак, що загрожують ЄС або його країнам-членам. Отже, ЄС зберігає можливість застосовувати адресні обмежувальні заходи проти осіб або установ, що залучалися до кібернетичних атак, які завдали суттєвої шкоди та представляють зовнішню загрозу для ЄС або його країн-членів", – наголошується у повідомленні.

Уточнюється, що ЄС може також застосовувати санкції у відповідь на кібернетичні атаки проти третіх країн або міжнародних організацій, якщо рішення про застосування таких обмежувальних заходів вважатиметься доцільним в межах Спільної політики ЄС з безпеки й оборони.

Зазначається, що метою цих заходів є стримування та реагування на кібернетичні атаки.

Санкції можуть включати заборону на подорожі до ЄС, заморожування фінансових активів осіб та установ. На додаток, такі особи й установи не матимуть доступу до жодних фондів від ЄС.

"Таке рішення (про продовження дії рамкового правового режиму санкцій) схвалене після кількох днів відтоді, як ЄС та його країни-члени визнали наявність недружньої кібернетичної активності з використанням теми пандемії коронавірусу, та наголосили на рішучості ЄС запобігати, стримувати та відповідати на недружні кібернетичні дії, у тому числі – в межах ширших зусиль ЄС у відповідь на кризу COVID-19", – підсумували у повідомленні.

Нагадаємо, у лютому стало відомо, що ЄС може ввести нові санкції проти Росії за кібератаки.

31 березня президент США Дональд Трамп продовжив на рік дію санкцій проти Росії через кібератаки.

Водночас, за поширення "неправдивої інформації про коронавірус" в Угорщині відкрили майже 90 справ.

Повідомлялося також, що Трамп візьметься за "коронавірусні" санкції проти Китаю.

Довідка: Від початку такі рамкові правові умови для застосування санкцій за кібератаки проти ЄС були запроваджені 17 травня 2019 року, на виконання рішення Євросоюзу від червня 2017 року про створення механізму реагування на недружні дії у кібернетичному просторі, так званого "Інструментарію кібернетичної дипломатії".

ЄС може застосовувати санкції проти зовнішніх суб’єктів за дотримання певних умов. Зокрема, має бути встановлено, що такі недружні дії зроблені з поза кордонів ЄС, здійснені персонами та установами, які утворені або діють за межами ЄС, або здійснюються за підтримки організацій або персон, які знаходяться за межами ЄС. Санкції можуть бути спричинені навмисними кібернетичними атаками, які можуть потенційно завдати значної шкоди Євросоюзу або його країнам-членам.

"Режим кіберсанкцій" створює для ЄС правове поле для застосування обмежувальних заходів проти фізичних осіб або установ, що залучаються до кібернетичних атак на Євросоюз або його держави-члени.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme