В Австрії спіймали путінського "крота", посла Росії викликали на килим

Представника Росії викликали в Міністерство закордонних справ Австрії після того, як викрили в армії країни російського шпигуна

В Австрії спіймали путінського "крота",…

Про це повідомила глава дипвідомства Карін Кнайсль, передає Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

Таке рішення прийняли після того, як австрійський канцлер Себастьян Курц підтвердив, що екс-полковник Австрії підозрюється в розвідувальної діяльності на користь Москви.

Газета Krone Zeitung повідомляє, що офіцер австрійської армії, якому зараз 70 років, з 1990-х років працював на російську розвідку, отримавши за цей час 300 тис. євро винагороди.

"Так, цей винятковий випадок дійсно має місце. Ми дуже раді, що цього підозрюваного зараз викрили", - заявив прес-секретар Міністерства оборони Австрії.

Зазначається, що "підозрюваний діяв дуже професійно". Він був полковником у відставці й обіймав "непомітний пост" у штабі австрійської армії. Щодва тижні він зустрічався зі своїм російським куратором "Юрієм" й отримував від нього завдання. Здобуті відомості полковник, ім'я якого не називається, передавав або за допомогою зашифрованих листів, або за допомогою супутникового зв'язку.

"Кріт" передавав інформацію про австрійські ВВС, артилерійські системи, склав докладні характеристики багатьох високопоставлених офіцерів армії, а також передавав повідомлення про ситуацію з мігрантами.

Російські куратори полковника отримали інформацію про його можливе викриття і наказали йому знищити всі компрометуючі матеріали.

"Наші люди змогли цьому запобігти", - уточнив співрозмовник і додав, що вивчення вмісту ноутбука агента ще триває.

Документи свідчать, що агент хотів припинити шпигунську діяльність ще в 2006 році, проте його керівники з Росії не дозволили йому це зробити.

Видання відзначає, що цей шпигунський випадок може дуже ускладнити відносини Австрії з Росією.

За даними Die Presse, підозрюваний був завербований ще в 1988 році.

На думку авторів статті, збиток від діяльності викритого агента може перевищити шкоду, яку приніс Австрії полковник Альфред Редль, який напередодні Першої світової війни був завербований розвідкою Російської імперії і працював на неї протягом десяти років.

Проте, як пише газета, полковнику-перевертню загрожує як максимальне покарання два роки позбавлення волі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook