В Австралії вчені розробили метод заряджання телефона і електромобіля за допомогою фруктів

В Австралії дослідники з університету Сіднея розробилиметод, який використовує відходи дуріана і джекфрута для створення накопичувачів енергії для швидкої зарядки електричних приладів

На сайті університету вчений, доцент школи хімічної та біомолекулярної інженерії Вінсент Гомес пояснив, як йому і його команді дослідників вдалося перетворити тропічні фрукти на суперконденсатори, передає Depo.ua.

Їх результати були опубліковані на цьому тижні в журналі зберігання енергії.

"Використовуючи дуріан і джекфрут, куплені на ринку, ми перетворили порції відходів фруктів (біомасу) в суперконденсатори, які можна використовувати для ефективного зберігання електроенергії. Це нетоксичний і безпечний інженерний метод, який використовував нагрівання у воді і лиофилизацию біомаси плодів, таким чином дуріан і джекфрут були перетворені на стабільні вуглецеві аерогелі - надзвичайно легкий і пористий синтетичний матеріал. Вуглецеві аерогелі є відмінними суперконденсаторами, тому що вони дуже пористі. Потім ми використовували отримані з фруктів аерогелі для виготовлення електродів, які ми перевірили на їх властивості накопичення енергії. Суперконденсатори подібні на резервуари енергії, які плавно розподіляють енергію. Вони можуть швидко накопичувати великі обсяги енергії в невеликому пристрої розміром з батарею, а потім подавати енергію для зарядки електронних пристроїв, таких як мобільні телефони, планшети і ноутбуки, протягом декількох секунд", - пояснив Гомес.

Він зазначив, що упорівнянні з батареями, суперконденсатори здатні не тільки дуже швидко заряджати пристрої, але і на порядок більше циклів зарядки, ніж звичайні пристрої.

За його словами, нинішні суперконденсатори зроблені з активованого вугілля, який далеко не так ефективний, як ті, які були підготовлені під час цього проекту.

Відходи дуріана були відібрані на основі чудового природнього шаблону, що дозволяє отримувати пористі аерогелі.

"Суперконденсатори з дуріана і джекфруда працюють набагато краще, ніж використовувані в даний час матеріали, і навіть краще, ніж дорогі і екзотичні матеріали на основі графену. Дуріанскіе відходи, це речовина з нульовою вартістю, від якого спільнота хоче терміново позбутися через їхній відразливий, нудотний запах, але вони є стійким джерелом, який може перетворити відходи в продукт, істотно скоротивши вартість зберігання енергії за допомогою нашої хімічної речовини", - зазначив Гомес.

Ця технологія може бути використана для розробки високоефективних пристроїв накопичення енергії, щоб заряджати електропристрої від телефона до електромобіля.

"Ми досягли точки, коли нам необхідно терміново знайти і розробити способи для створення і зберігання енергії з використанням матеріалів з стійких джерел, які не сприяють глобальному потеплінню. Зіткнувшись з тим, що в світі запаси викопного палива швидко виснажуються, суперконденсатори природного походження прокладають шлях для розробки високоефективних пристроїв накопичення енергії", - зазначив Гомес.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme