Український посол вважає "нісенітницею" нібито створену Шаройком "агентурну мережу" в Білорусі

Заява КДБ Білорусі про нібито роботу на території країни української агентурної мережі є "нісенітницею"

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив посол України в Білорусі Ігор Кизим, передає Depo.ua.

За його словами, український журналіст Павло Шаройко, якого звинуватили у створенні цієї "мережі", справді підтримував контакти з співробітниками українського диппредставництва і займався збором інформації як журналіст.

"Павло збирав інформацію як журналіст. І від таких же журналістів брав інформацію або ще від когось. Всі, хто працював журналістом, знають, як це робиться. Те, що заявили, що він створив якусь мережу, то кожен журналіст має свою мережу. От ви мені дзвоните - я теж у вашій мережі", - заявив він.

Кизим також назвав "нісенітницею" оголошення білоруською владою персоною нон ґрата радника посольства України Ігоря Скворцова у зв'язку з тим, що він нібито є співробітником українського Міноборони.

"Коли я перебував у будівлі МЗС Білорусі, то мені дали ноту про оголошення Ігоря Скворцова персоною нон ґрата. Я відповів, що не буду заперечувати, не можу не виконати, і протягом певного часу Ігор Скворцов поїхав. Я сказав, що це нісенітниця, але я повинен виконувати", - розповів Кизим.

Український дипломат вважає, що таким чином Мінськ займається "нагнітанням обстановки".

"Ці шпигунські ігри мене не радують. Йде нагнітання обстановки. Мене це дивує. Не вірю, що Павло Шаройко завдав якоїсь шкоди інтересам Білорусі. Білоруси наші брати, як каже Олександр Григорович (Лукашенко, - ред.). У нас ніколи не було діяльності, спрямованої проти Білорусі", - констатував Кизим.

Нагадаємо, що 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що правоохоронці в Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві.

Згодом стало відомо, що суд Білорусі заарештував Шаройка на два місяці. Нардеп від "народного фронету" Дмитро Тимчук заявив, що вимагатиме санкцій проти Білорусі у зв'язку із затриманням Шаройка.

Крім того, в рамках цього "шипгнуського" скандалу, у Білорусі оголосили персоною нон-грата радника посольства України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна