Українці в Португалії вимагають визнати дії Росії на Азові актом прямої агресії

Українська громада та дипломати у Лісабоні закликали парламентарів, очільників політичних партій Португалії та світову спільноту визнати атаку та захоплення Росією українських кораблів актом прямої агресії та порушенням міжнародних домовленостей

Про це повідомив голова Спілки українців Португалії Павло Садоха у Facebook, повідомляє Depo.ua.

"Українська громада в Португалії за участі українських дипломатів, провела сьогодні наступну акцію у Лісабоні зі зверненням до світової спільноти визнати дії Москви щодо атаки та захоплення українських кораблів, як порушення всіх міжнародних домовленостей", - написав Садоха.

Він також повідомив про направлений португальським парламентарям лист.

"Як зазначено у зверненні до президента португальського парламенту та найчисленніших парламентських партій, який Спілка українців у Португалії направила днями раніше, українська громада просить Португалію визнати дії Росії як пряму військову агресію щодо країни та вжити заходів до негайного звільнення українських моряків", - написав активіст.

Він наголосив на незаконності дій з боку Москви, які "нагадують дії піратів, а не цивілізованої правової країни".

Довідка. 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія