ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна і Польща домовились спільно будувати автомагістраль Via Carpatia

Міністри інфраструктури України і Польщі Володимир Омелян й Анджей Адамчик підписали Меморандум про співпрацю щодо реалізації міжнародного інфраструктурного проекту – будівництва транспортного коридору Via Carpatia

Depo.Світ
22 жовтня 2017 18:22
ФОТО: depo.ua

Документ підписано в неділю у Перемишлі в присутності Голови Верховної Ради України Андрія Парубія і маршалка Сейму Польщі Марека Кухцінського, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми будуємо дороги і мости і цей меморандум є кроком у майбутнє", – заявив після підписання угоди Омелян.

Він подякував польській стороні за те, що обидві країни дивляться у напрямку Європи. Польський міністр підкреслив, що підписання меморандуму є свідченням підтримки Україною цього проекту.

За його словами, приєднання до проекту Києва дасть можливість вписати шлях Via Carpatia до мережі транс'європейської транспортної системи TEN-T.

"Це дуже важливо і є нашою метою, адже дає шанси на реалізацію проекту, який об'єднає Балтійське море з Егейським і через відгалуження – з Адріатичним і Чорним морями. Via Carpatia об'єднає наші регіони і дасть їм надію на динамічний економічний розвиток", – підкреслив Адамчик.

Як відомо, ще у 2006 році з ініціативи Польщі на рівні міністрів транспорту формально утворено міжнародний шлях між Литвою, Польщею, Словаччиною та Угорщиною. В 2010 році відбулася чергова конференція, під час якої підписано декларацію про створення Via Carpatia. У березні 2016 року до проекту приєдналися Україна і Туреччина, підписавши у Варшаві Декларацію щодо будівництва цього міжнародного транспортного коридору з півночі до півдня Європи.

Транспортний коридор Via Carpatia має пролягати з литовських Клайпеди і Каунаса через польські Білосток, Люблін і Ряшів до словацького й угорського міст Кошице і Дебрецен, а звідти – до Румунської Констанци і грецьких Салоніків.

Нагадаємо, 18 жовтня стало відомо, що із 10 грудня ПАТ "Укрзалізниця" запустить новий потяг до Польщі, який курсуватиме за маршрутом Одеса-Перемишль.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ