Україна – поза топовими пріоритетами США: Як Байден співпрацюватиме із Зеленським 

Україна поки що залишається поза основними пріоритетами політики США, отже з приходом адміністрації Джо Байдена події в нашій країні будуть оцінювати за двома напрямками: раціональним і ціннісним

Про це йдеться в доповіді "США і Україна: порядок денний при Байдені", презентованій Українським інститутом майбутнього (УІМ), передає Depo.ua.

Зазначається, що перший напрямок – це функціонал країни в регіональній і світовій системі, наявність вимірних критеріїв ефективності підтримки з точки зору США і/або їхніх союзників.

Другий напрямок оцінювання – ціннісний – тобто, ступінь готовності українських еліт до реформування країни з точки зору цінностей європейської демократії.

Саме за цим напрямком будуть відслідковуватися успіхи України в реформуванні державної системи, правосуддя, боротьби з корупцією.

Експерти вважають, що при цьому алгоритм українських політиків із пошуку "особистих" контактів і домовленостей буде практично марним. Серед причин фахівці згадують:

  • негативну історію "перебіжок" українських еліт між політичними таборами у США, що призвело до зростання "токсичності" нових контактів з Україною;

  • перебування України поза основними пріоритетами політики США (з огляду на внутрішньо- та зовнішньополітичну ситуацію).

Уточнюється, водночас, що трансформація підходів США у зовнішній політиці створює колосальне поле для гри на американських інтересах і, як наслідок, посилення американської підтримки для України.

Отже, найближчими роками українські еліти повинні продемонструвати здатність планувати реальні економічні та політичні проекти на балансі інтересів зовнішніх гравців, а також вміння створювати умови для їхньої реалізації.

У доповіді зазначається, що вкрай важливим для України на тлі цих процесів є співпраця з країнами "Тримор'я" (Ініціативи трьох морів, міжнародної економічної та інфраструктурної ініціативи, яка об'єднує 12 країн Європейського Союзу, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів). Отже, шлях до Вашингтона пролягатиме через Будапешт, Бухарест, Варшаву, Вільнюс і Прагу – з їхніми політичними, економічними та інфраструктурними проектами.

Експерти наголошують, що першим пріоритетом зовнішньої політики України має стати вихід із конфліктів з країнами-сусідами з подальшим виходом на двосторонні та багатосторонні формати співробітництва.

Нагадаємо, раніше екс-посол у США висловив думку, що Зеленський повинен відреагувати на санкції проти Дубінського

Читайте також: Нуланд, Шерман, Дженкінс і Маккіон: Байден представив свою команду з зовнішньої політики

Американська проблема Зеленського: Чи виключать "підсанкційного" Дубінського з фракції "слуг"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme