Уханський вірус у соцмережах: Що розповідають і показують жителі закритого міста

Переповнені лікарні, пустинні вулиці, люди у масках та страх: що розповідають про епіцентр поширення нового коронавірусу самі китайці в соціальних мережах

Уханський вірус у соцмережах: Що розпові…

 

 

Наприкінці грудня у китайському місті Ухань було зафіксовано новий тип коронавірусу, який викликає пневмонію, швидко поширюється і часто має летальні наслідки для людей з ослабленим імунітетом.

Вакцина від нового штаму нині знаходиться на ранньому етапі розробки, специфічних ліків – немає. 

Ситуація ускладнюється наближенням китайського Нового року. Адже в цей час Китай та довколишні країни відвідають близько 300 мільйонів людей майже з усього світу, а коли в регіоні можливе виникнення епідемії – це тривожна тенденція.

Для того, щоб обмежити поширення вірусу влада Китаю закрила місто Ухань на в'їзд і виїзд, а також ввела суворі заборони на поїздки в міста Хуанганг і Ечжоу. Жителям Уханю рекомендовано залишатися у домівках, тож нині вулиці міста майже пустують.

Depo.ua зібрав дописи із соцмереж, які дають можливість зазирнути у закрите місто – жителі Уханю та інших китайських населених пунктів активно публікують фотографії та відео. І хоча основною соціальною мережею для китайців є WeChat, багато хто обходить блокування і роблять пости в Instagram (доступ до якого у Китаї заборонено).

Першочергово у соцмережах можна побачити дописи про те, як люди виїзджали із міста перед тим, як Ухань припинив постійне сполучення з іншими населеними пунктами.

Виїхавших із Уханя людей на іншому кінці зустрічали перевірками:

"Коли ви вилетіли з закритого Уханя на останньому рейсі, а хороші люди з Синіна не дуже раді вашому прибуттю", – йдеться у дописі.

На залізничних станціях та в аеропортах співробітники розпорошували дезінфікуючий розчин, щоб запобігти поширенню коронавірусу:

Один із користувачів Twitter зазначив, що солдати, які перекривали вокзал, мали на собі найдешевші захисні маски:

 

 

А от як виглядають реалії у закритому Ухані зараз:

"У зв'язку з тим, що місто Ухань знаходиться на "закритому положенні" через спалах коронавірусу, місцеві жителі в масках купують продукти в супермаркетах", – пояснюється у дописі.

Наступний відеозапис демонструє куди менш дружню атмосферу у супермаркеті:

 

За непідтвердженою інформацією одного із користувачів Twitter, супермаркети в Ухані почали підвищувати ціни.

 

 

Частина дописів межує із панікою та звинувачує китайський уряд у замовчуванні масштабів проблеми. 

Довідка від редакції: За офіційними даними, на час написання матеріалу жертвами вірусу стали 26 осіб, заразилися (підтверджені випадки) понад 800 людей. Зараз китайська влада хоче побудувати в Ухані лікарню для тих, хто заразився новим вірусом. Звести її хочуть за 10 днів. Також до лікарських бригад у місті долучилися 40 військових лікарів.

Тим часом дописи користувачів про лікарні в Ухані доповнюють одне одного: медичні заклади переповнені, ліжок не вистачає, у холах лікарень збираються гігантські черги.

Так, один із користувачів опублікував відео із, за його словами, лікарні у місті Ухань. У дописі він говорить про дезорієнтованість і неорганізованість у медзакладі:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oh My Fking God!!!!!! - look at how crazy this coronavirus is! - The background voice said " 3 dead corpses has already been laying down in the corridor for half a day, someone died in the midnight yesterday, and no one come here to handle it, all the doctors, nurses&patients are working in a place like this, this is what happening in jingdian hospital, on one's in charge here, we tried to find a executive but can't found one, they also couldn't do anything." - This is what happening in wuhan,China. Hundreds of people get infected every day, and no one knows what to do! - And the fking China government keep trying to cover the truth! - FK! #china #wuhan #coronavirus #crazy #help #needhelp #disaster #guangzhou #safe #virus #disease #health #omg #godbless

Допис, поширений Ben Huang (@benhuang21)

 

Голос на задньому плані говорить: "3 трупи вже півдня лежать в коридорі, вчора опівночі хтось помер, і ніхто сюди не приходить, всі лікарі, медсестри та пацієнти працюють в такому місці, це те, що відбувається в джінгдійскій лікарні, ми тут намагалися знайти керівника, але не змогли, вони теж нічого не можуть зробити. Це те, що відбувається в Ухані, Китай. Сотні людей заражаються кожен день, і ніхто не знає, що робити!". 

Користувач також додає, що уряд Китаю "продовжує намагатися приховати правду".

Ще один користувач, який збирає у обліковому записі новини про коронавірус опублікував відео із уханської лікарні, зазначивши, що у місцевих медичних закладах вже немає місця:

 

 

"В уханських лікарнях немає місця", – йдеться у дописі. 

Схоже, уханські шпиталі наразі дійсно нагадують консервну банку:

 

 

"Лихоманковий натовп в уханському шпиталі", – йдеться у дописі одного з користувачів Twitter.

Для транспортування заражених осіб у важкому стані, схоже, використовують спеціальні ізоляційні бокси:

"Пацієнта, який заразився інфекцією 2019-nCoV, транспортують у пластиковому балоні для його ізоляції", - йдеться у дописі.

Деякі місцеві користувачі публікують свої фото у масках, закликаючи захистити себе таким чином:

"Профілактика епідемії, крок 1: носити маску", – пише один із користувачів.

Жителі гонконгу також починають перестраховуватися:

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"