Угорщина заявляє, що її посла не викликали до МЗС України через заяву Орбана

Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто не викликали до українського Міністерства закордонних справ - бесіду, яка відбулася 16 листопада, ініціювала угорська сторона

Про це заявив прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт уряду Угорщини.

16 листопада МЗС України повідомило, що запросило Ійдярто через скандальні висловлювання угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана.

Однак у Будапешті наполягають, що ініціатором зустрічі були вони самі. "Всупереч попереднім повідомленням (від МЗС Украни - ред), не стояло питання про викликання посла", - пояснив Тамаш Менцер.

"Зустріч відбулася за ініціативою Угорщини. Українська сторона запитувала про заяви, висловлені на нещодавній зустрічі Ради угорської діаспори, у відповідь на що посол Угорщини заявив, що нещодавно українська сторона також неодноразово вживала заходів, що призвели до погіршення становища закарпатських угорців та подальшого обмеження їх прав", - сказав Менцер.

За його словами, дискусія була спрямована на покращення двосторонніх відносин.

Нагадаємо, 15 листопада Віктор Орбан заявив, що не хоче ні про що домовлятися з чинною владою України.

16 листопада в МЗС України заявили, що викликали Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто до Міністерства закордонних справ через скандальні висловлювання угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна