Угорщина й надалі блокує Комісію Україна – НАТО

Керівництво Угорщини офіційно відмовилося від вето щодо проведення окремої зустрічі лідерів НАТО за участі Петра Порошенка, але і надалі блокує Комісію Україна – НАТО (КУН)

Про це заявив на прес-конференції у Нижньому Солотвині (Закарпаття) міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Як зазначив Сіярто, рішення Угорщини про блокування політичних зустрічей Комісії України – НАТО лишається чинним. Водночас міністр ще раз підтвердив, що на цій зустрічі Угорщина знизила рівень вимог до України щодо закону про освіту – тепер йдеться не про скасування мовної норми, а про виконання двох пунктів рішення Венеціанської комісії.

"Рішення угорського уряду є однозначним. До того часу, як рекомендації Венеційської комісії будуть виконані, ми не можемо підтримувати зближення України з НАТО", – заявив він.

І хоча проведення КУН під час найближчого саміту НАТО не є можливим, Угорщина погодилася на участь Порошенка у спеціальному форматі саміту.

Сійярто визнав, що така домовленість була досягнута за участі американської сторони.

"Кілька тижнів тому я зустрівся у Вашингтоні з паном Помпео, але я йому розповів, щоб ми не маємо нічого проти , щоби в рамках саміту відбулося засідання щодо безпеки на чорному морі, на яке запросять президента України", – зауважив міністр.

За словами джерел у дипломатичних колах, Порошенко вже отримав запрошення на таку зустріч.

Вона пройде голів держав та урядів країн членів НАТО, керівників України та Грузії.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року уряд Угорщини заявив, що не відступиться від намірів блокувати інтеграцію України в ЄС і НАТО, якщо Київ не піде на зміну закону про освіту.

2 грудня 2017 року МЗС України заявив, що Україна не сприйматиме шантажу та не відмовиться від мовної станні закону про освіту.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

9 лютого Будапешт удруге заблокував міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

20 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив про намір заблокувати участь Президента України Петра Порошенка у саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі у липні 2018-го року.

23 квітня Угорщина знову заблокувала Комісію Україна-НАТО.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme