Угорщина прихистила сотні біженців з Венесуели, – ЗМІ

Угорщина прийняла сотні біженців з угорським походженням від ураженої кризою Венесуели в межах урядової програми за участю місцевої благодійної організації

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Index.hu.

Згідно з даними видання, Угорщина почала програму майже рік тому за участі Угорської благодійної служби Ордену Мальти, яка організувала переміщення шукачів притулку з Венесуели до Угорщини.

Представник мальтійської благодійної організації в Угорщині відмовився від коментарів, щоб забезпечити безпеку залучених осіб.

Урядовець повідомив, що не існує протиріччя між багаторічним політичним хрестовим походом прем'єр-міністра Віктора Орбана проти прийому біженців та венесуельською програмою через угорське походження біженців.

"Ми говоримо про угорців і ми не вважаємо угорців мігрантами", - сказав на прес-конференції начальник апарату уряду прем'єр-міністра Віктора Орбана Гергель Гуляш у відповідь на запитання щодо розслідування.

"Вони, як і будь-який інший угорський громадянин, мають право повернутися додому", - сказав Гуляш, додавши, що перші біженці в межах програми прибули до Угорщини минулого року.

Зазначається, що угорщина надала біженцям квитки на авіаквитки, житло, культурні та мовні курси, а також документи, що дозволяють їм знайти роботу.

Загалом Угорщина вже прийняла близько 300 осіб.

Відомо, що біженців спочатку нібито розміщували в готелях сільської місцевості, але деякі з них вже встигли знайти роботу в Угорщині.

Нагадаємо, 23 січня у Венесуелі стався переворот. Лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе президентом.

4 лютого 19 країн ЄС ухвалили спільну декларацію, в якій підтвердили, що визнають очільника венесуельської Національної асамблеї Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.

Україна теж визнала очільника венесуельської Національної асамблеї Хуана Гуайдо головою єдиного у Венесуелі демократично обраного органу влади.

Росія у конфлікті в Венесуелі, куди вона інвестувала мільярди доларів, підтримує режим Мадуро.

За вирішення кризи у Венесуелі візьметься міжнародна контактна група.

Довідка: Близько п'яти тисяч угорців емігрували до Венесуели, здебільшого після Другої світової війни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme