Угорщина і надалі блокуватиме зближення України і НАТО

Угорщина не підтримуватиме зближення України з НАТО, доки Київ не припинить наступ на угорську меншину

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто, передає Depo.ua з посиланням на сайт угорського відомства.

Він наголосив, що Угорщину обурює той факт, що політика найвищого рівня в Україні стає платформою для екстремістів з антиугорськими ідеями.

Сіярто заявив, що країна, яка говорить про європейські і євроатлантичні прагнення не може дозволяти собі ультра націоналістичні, спрямовані проти меншин ідеї.

"Угорщина чітко дала зрозуміти, що жодним чином не може підтримати зближення України (з НАТО) доки ситуація в цій сфері не покращиться. Угорщина продовжуватиме захищати угорську меншину, доки Україна не надасть їй юридичні гарантії" - заявив міністр.

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що на саміті Альянсу не буде ухвалене рішення про включення України до формату Партнерства посилених можливостей.

Раніше МЗС Угорщини поширило заяву про те, що Будапешт не блокуватиме рішення за результатами тристоронньої зустрічі НАТО-Україна-Грузія.

Однак пояснення представника Альянсу свідчить, що заява не відповідає реальності – тристоронньої заяви немає на порядку денному.

Сіярто вимагає від України офіційного статусу для угорської мови.

Як відомо, 22 червня міністр закордонних справ України Павло Клімкін та очільник угорського МЗС Петер Сіярто почали українсько-угорські консультації стосовно реалізації українського закону про освіту.

22 червня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина вже не вимагає від України безумовної відмови від нині діючої редакції мовної норми закону про освіту.

Довідка: 25 вересня 2017 рокупрезидент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про освіту", ухвалений Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

У листопаді 2017 року уряд Угорщини заявив, що не відступиться від намірів блокувати інтеграцію України в ЄС і НАТО, якщо Київ не піде на зміну закону про освіту.

2 грудня 2017 року МЗС України заявив, що Україна не сприйматиме шантажу та не відмовиться від мовної станні закону про освіту.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

9 лютого Будапешт удруге заблокував міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

20 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив про намір заблокувати участь Президента України Петра Порошенка у саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі у липні 2018-го року.

23 квітня Угорщина знову заблокувала Комісію Україна-НАТО.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme