Учені знайшли у коропів зворотну еволюцію

Французькі біологи виявили, що мадагаскарскі коропи або сазани (Cyprinus carpio) є виродженою формою одомашнених риб, які були випущені в природне місце існування

Стаття учених опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society B., передає depo.ua.

Біологи зібрали близько 700 вирощуваних і диких коропів з різних місць Мадагаскару, оцінили кількість лусочок і вивчили генотипи риб.

65 відсотків сазанів, є нащадками тварин, випущених в екосистему острова, були повністю покриті лускою, незважаючи на наявність генетичної мутації, що зробила їх предків "дзеркальними" (позбавленими луски).

Дослідники прийшли до висновку, що за сто років, протягом яких змінилося 40 поколінь риб, мутації в інших генах дозволили коропам повернути первісний вигляд.

Причина цього процесу в тому, що риби, покриті лускою, краще виживають в дикій природі, оскільки вони краще захищені від хижаків і паразитів.

Середньовічні європейські монахи розводили коропів і виводили риб з меншою кількістю лусочок, що робило легкими очищення і варіння.

Названих дзеркальними коропами тварин поселили в водоймах Мадагаскару, де до цього сазани не існували. Риби швидко поширилися по всьому острову, а в кінці 1950-х років фахівці помітили, що коропи стали більш лускатими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme