UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У ЄС погодили зміни до Газової директиви щодо "Північного потоку-2"

Комітет постійних представників держав ЄС у середу, 20 лютого, затвердив проект змін до газового законодавства Євросоюзу

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Deutsche WeIIе.

Зазначається, у разі їх остаточного ухвалення дія Газової директиви Євросоюзу поширюватиметься на газопроводи з третіх країн, включно з "Північним потоком-2".

За даними джерел DW, за проект проголосували 27 держав, Болгарія утрималася. Текст було погоджено без змін. Йдеться про текст, погоджений 12 лютого під час переговорів представників Ради ЄС, Європарламенту та Єврокомісії.

Для остаточного затвердження потрібне ще голосування Ради ЄС з енергетики, наступне засідання якої заплановане на 4 березня, а також Європарламенту. Очікується, що євродепутати розглянуть питання на пленарній сесії у квітні.

Зміни передбачають поширення дії Газової директиви (частина Третього енергопакета ЄС) на газопроводи з третіх країн, але лише на ті секції, які розташовані на території та у територіальних водах країни, де труба підключається до газотранспортної системи Євросоюзу. У ситуації з "Північним потоком-2" це означатиме, що за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме - під наглядом Єврокомісії - Німеччина.

Нагадаємо, 13 лютого представники Європейського парламенту, Ради Європейського Союзу та Єврокомісії у ніч на середу, 13 лютого, у Страсбурзі погодили проект поправок до газової директиви ЄС, які стосуються проекту "Північний потік-2".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook