У Єревані знову бунт: Заблокували парламент (ФОТО)

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян відправив у відставку міністрів і губернаторів від партії "Процвітаюча Вірменія" і Вірменської революційної федерації "Дашнакцутюн", а його прихильники заблокували парламент

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Пашинян заявив про звільнення міністрів і губернаторів 2 жовтня, виступаючи на мітингу в центрі Єревана. Він також повідомив, що подасть у відставку одразу після того, як наберуть чинності укази про звільнення міністрів і губернаторів.

За словами Пашиняна, він продовжить після відставки виконувати обов'язки глави уряду, оскільки "так передбачено конституцією". Після його відходу з прем'єрського поста у Національних зборів буде в цілому 14 днів, щоб обрати його наступника, а якщо це зробити не вдасться, то будуть проведені позачергові парламентські вибори.

Перед парламентом в центрі Єревана зібралися кілька десятків тисяч осіб. Вони заблокували будівлю в якому перебувають депутати і журналісти. Прихильники Пашиняна вимагають розпуску парламенту.

Акція протесту відбувається і в другому за величиною місті Вірменії Гюмрі на півночі країни. За даними місцевих ЗМІ, кілька сотень автомобілів з протестуючими виїхали у напрямку до Єревана.

Тим часом раніше партія "Дашнакцутюн" сама відкликала своїх міністрів з уряду країни у зв'язку з "напруженою ситуацією і атмосферою перешкод".

Після виступу на мітингу Пашинян пройшов в будівлю парламенту, разом з ним на територію парку парламенту увірвалися кілька сотень учасників мітингу. Однак біля входу в будівлю їх зупинили опозиційні депутати і співробітники служби безпеки, оскільки вхід в нього здійснюється тільки за перепустками. Сили правопорядку контролюють ситуацію.

Пізно ввечері прем'єр-міністр зустрівся з головою парламенту Ара Баблояном і представниками партій "Процвітаюча Вірменія", "Дашнакцутюн", а також Республіканської партії. За словами Пашиняна, представлені в парламенті політичні сили не будуть висувати свого кандидата на пост прем'єра після його відставки. Сторони не змогли прийняти остаточного рішення щодо термінів проведення позачергових виборів.

Раніше в той же день Національні збори, більшість в якому мають опоненти Пашиняна, на позачерговому засіданні проголосувала за законопроект, що утруднює розпуск парламенту і проведення позачергових виборів. У відповідь глава уряду назвав підтримали цей документ контрреволюціонерами і закликав своїх прихильників вийти на мітинг біля будівлі парламенту.

Представники "Процвітаюча Вірменія" обіймали посади міністрів спорту і у справах молоді, надзвичайних ситуацій, енергетичних інфраструктур і природних ресурсів. Членам "Дашнакцутюн" також належали три міністерські портфелі - міністрів сільського господарства, транспорту та інформаційних технологій, а також економічного розвитку та інвестицій.

Напередодні Пашинян заявив, що вважає за необхідне проведення позачергових парламентських виборів у Вірменії до кінця поточного року і виключив проведення чергових виборів у 2022 році, на яких наполягають республіканці.

"Це неконструктивний підхід. В результаті політичних процесів в країні все зводиться до того, що питанням номер один для громадян стали позачергові вибори. Без цього ніякі інші питання не вирішаться", - наголосив він після зустрічі з главою парламентської фракції Республіканської партії Вірменії Ваграмом Багдасаряном.

У свою чергу Багдасарян впевнений в неможливості позачергових виборів в найближчі місяці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна