У Японії заблокували круїзний лайнер через вбивчий вірус: На борту – 3,5 тисячі людей

Круїзний лайнер Diamond Princess, на борту якого перебувають 2500 туристів та 1000 членів екіпажу, помістили на карантин у порту Йокогами в Японії

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

Увечері 3 лютого лікарі почали перевіряти пасажирів і членів команди на наявність у них коронавірусу 2019-nCoV. Пасажирам доведеться очікувати результати аналізу близько доби.

Раніше лікарі виявили коронавірус у 80-річного чоловіка, який кілька днів тому зійшов з борту корабля в Гонконзі. За даними японського інформаційного агентства Kyodo, на нездужання поскаржилися сім осіб на борту лайнера.

У міністерстві охорони здоров'я Японії зафіксували 20 випадків захворювань, спричинених коронавірусом нового типу. Більше 500 японських громадян евакуювали з китайського міста Ухань, звідки поширилася епідемія.

Нагадаємо, за останніми даними, загальна кількість заражених новим коронавірусом 2019-nCoV у 31 регіоні Китаю досягла 20 438 осіб, 425 хворих померли.

Влада Китаю вважає, що спалах нового коронавірусу досягне свого піку до середини лютого, а потім піде на спад.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Відомо також, що у світі від коронавірусу вилікувалися більше людей, ніж померли.

3 лютого Кабмін затвердив план боротьби з китайським коронавірусом.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

Симптомами захворювання лікарі називали лихоманку. У деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. 20 січня з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme