У ВООЗ запевняють, що причин для паніки через коронавірус немає

Директор європейського відділення ВООЗ Ганс Клюге закликав європейські уряди до пильності та готовності реагувати на поширення коронавірусу СOVID19, але причин для паніки немає
 

Відповідну заяву він зробив у Римі під час спільної пресконференції з представниками Європейської комісії та міністром з охорони здоров’я Італійської Республіки, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"На сьогодні ВООЗ зареєстровано 80 980 випадків у 33 країнах по усьому світу. З них 13 – у Європейському регіоні ВООЗ. 96,5 відсотка всіх випадків зареєстровані в Китаї. Це означає, що з усіх випадків захворювання лише 3 відсотки припадає на країни за межами Китаю", – сказав Клюге.

Він наголосив, що ВООЗ вживає всіх необхідних заходів, щоб підвищити як глобальну готовність до боротьби з коронавірусом СOVID19, як і готовність кожної окремої країни.

Представник організації подякував Італії за прозорість у зусиллях з боротьби з вірусом, що допомогло міжнародним дослідникам та медичному персоналу краще зрозуміти природу інфекції та шляхи її поширення, та активно розробляти заходи протидії.

 "Мій ключовий меседж: ми розуміємо, що люди занепокоєні власним здоров’ям та безпекою власних родин. Водночас, зараз немає жодних підстав для паніки. Є велика довіра до того, що уряди, в тому числі тут, в Італії, роблять разом з Єврокомісією і структурами цивільного захисту, вони вже зосередили достатньо зусиль, щоб гарантувати, що всі регіони рівною мірою готові протидіяти вірусу", – зауважив представник ВООЗ.

Він наголосив на важливості пропорційності дій органів влади та громадськості реальному рівню ризиків і загрози.

"Ми сприймаємо цей вірус та ситуацію навколо нього дуже серйозно. Водночас, маємо пам’ятати, що четверо з п’яти пацієнтів мають легкі симптоми хвороби та одужують. Рівень смертності становить близько 2 відсотків, в Китаї зараз – 1 відсоток, і у цей показник потрапляють, переважно, літні люди, яким за 65 років, з послабленим імунітетом або які мають інші захворювання. Безумовно, загибель навіть однієї людини – це вже забагато. Саме тому варто захистити себе та інших від вірусу, чітко керуватися інструкціями, які надходять від національних систем охорони здоров’я", – наголосив Клюге.

Він окремо звернувся до журналістів і наголосив на важливості донесення точної і правдивої інформації в межах заходів з протидії поширенню коронавірусу.

"Зараз потрібно точно та етично інформувати громадськість з використанням надійних та достовірних джерел інформації. Йдеться не лише про поширення новин, а й про участь у спільних зусиллях із захисту здоров’я людей. Треба використовувати інформацію з надійних джерел та уникати проявів соціальної дискримінації... Урядам варто налагодити якісну комунікацію з громадськістю, як це було зроблено в Італії, досвід якої варто використати", – заявив представник ВООЗ.

Нагадаємо, що станом на ранок 26 лютого коронавірус убив 2763 людини, кількість заражених зросла до 80 967 осіб.

Зокрема, на материковому Китаї померли від недуги 2715 людей, в Ірані – 16, Південній Кореї та Італії – по 11, Японії – п'ять (чотири з них – на круїзному лайнері Diamond Princess), в Гонконгу – два, по одному – у Франції, на Філіппінах та Тайвані.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme