У Трампа призначили трьох людей, які вели неофіційну політику щодо України, – ЗМІ

У травні 2019 року адміністрація президента США Дональда Трампа призначила трьох людей, які мали проводити неофіційну політику щодо України
 

Про це пише Bloomberg, передає Depo.ua з посиланням на "Громадське".

Заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джордж Кент заявив, що після зустрічі 23 травня, яку організовував голова апарату Білого дому Мік Малвані, посадовців департаменту поінформували про те, що тодішнього спецпредставника в Україні Курта Волкера, посла в Європейському Союзі Гордона Сондланда та міністра енергетики Ріка Перрі призначили відповідальними за неофіційну політику щодо України.

Водночас Кент зазначив, що не був присутній на цій зустрічі.

Згідно з переказом свідчень Кента старшим демократом комітету з питань нагляду та реформ Джеральдом Коннолі, інші американські дипломати такі, як держсекретар Майкл Помпео, які зазвичай формували зовнішню політику щодо України, не повинні були брати участь у неофіційній політиці щодо України.

Нагадаємо, Джордж Кент є четвертим свідком розслідуванні імпічменту. Раніше заслухали спецпредставника США в Україні Курта Волкера, експослиню в Україні Марі Йованович та головну аналітикиню Дональда Трампа щодо Росії в Раді нацбезпеки Фіону Гілл. Гордона Сондланда мають заслухати 17 жовтня.

16 жовтня стало відомом, що віцепрезидент США Майк Пенс не буде співпрацювати з комітетами палати представників у розслідуванні імпічменту президента Дональда Трампа через його тиск на Україну.

Пентагон не може ділитися документами з комітетами палати представників, яка проводить розслідування імпічменту президента США Дональда Трампа, через "юридичні та практичні проблеми".

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

У Європейському союзі різко відреагували на критику президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського щодо недостатньої допомоги Україні з боку європейських країн.

Інформатор, який "злив" розмову Трампа із Зеленським, погодився на зустріч з конгресом.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

30 вересня лідер республіканців у Сенаті заявив, що поставить імпічмент на голосування, якщо його підтримають у Палаті представників.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ