UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У світі поменшало терактів

Кількість терористичних нападів у світі в 2017 році знизилася на 23% порівняно з попереднім роком

Про це йдеться в щорічній доповіді про тероризм, оприлюдненій 19 вересня Державним департаментом США, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Основною причиною стало "значне" зменшення нападів в Іраку, де підтримувані США сили й іракські збройні формування звільнили майже всю територію, яку раніше контролювало екстремістське угруповання "Ісламська держава". Це змусило бойовиків "розсіятися", що зробило глобальну загрозу терактів складнішою.

"Ісламська держава", "Аль-Каїда" і пов'язані з ними джигадисти децентралізувалися і використовують нові технології, такі як проста хімічна зброя і безпілотники, здатні створювати загрозу далеко від традиційних місць дії бойовиків.

"Вони стали більш розкиданими й засекреченими, звертаються до інтернету, щоб надихати на напади послідовників і в результаті зробили себе менш вразливими до бойових дій", – йдеться у звіті.

За даними американських експертів, спад серед кількості загиблих у терактах минулого року склав 27% порівняно з попереднім роком.

У список країн-спонсорів тероризму внесені Іран, Північна Корея, Судан і Сирія. Іран названий у доповіді найбільш активним спонсором терористичних груп, які діють у різних частинах світу: від Африки до Південної Америки.

Як йдеться в звіті, Іран використовує Корпус вартових ісламської революції "для надання підтримки терористичним організаціям, прикриття прихованих операцій і створення нестабільності на Близькому Сході".

У той час, як теракт зафіксували у 100 країнах, центром терористичної активності названі п'ять держав – Афганістан, Ірак, Індія, Пакистан і Філіппіни. Найбільш постраждалим від терористичних атак став Афганістан, де загинули 4672 людини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme