У США відреагували на обвал турецької ліри

Обвал курсу турецької ліри свідчить про наявність фундаментальних економічних проблем в економіці Туреччини

Про це заявив радник Білого дому з економіки Кевін Хессет, передає Depo.ua із посиланням на Reuters.

"Ми стежимо за ситуацією дуже уважно. Міністр фінансів Стівен Мнучін стежить за нею дуже уважно", - сказав Хессет.

За його словами, введені президентом Трампом подвійні тарифи на турецькі метали становлять "крихітну частку" ВВП Туреччини, а тому падіння курсу національної валюти свідчить про наявність фундаментальних економічних проблем в країні.

"Коли країна втрачає зв'язок з ліберальною демократією, тоді ви не знаєте, що буде далі з економікою, і я думаю, що існує велика невизначеність", - додав Хассетт.

Нагадаємо, турецька ліра втратила 20% своєї вартості проти долара після рішення США подвоїти тарифи на імпорт сталі та алюмінію.

Центральний банк Туреччини запровадив спеціальні заходи на ринку іноземних валют для порятунку ліри, яка встановила новий рекорд падіння.

Довідка: За цей рік турецька ліра вже втратила 40% своєї вартості, здебільшого на хвилюваннях про розширення президентського впливу на економіку та суперечку зі США.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав громадян Туреччини обмінювати долари та євро на національну валюту – турецьку ліру.

Він також звинуватив США в намірах дестабілізувати країну та пообіцяв шукати нових міжнародних союзників і торговельних партнерів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна