У США вчені представили керований розумом протез: Неначе у тебе знову є рука

У США дослідники з Мічиганського університету зробили великий крок вперед в області контрольованого розумом протезування для пацієнтів з ампутованими кінцівками

Вони використали слабкі приховані сигнали від нервів руки і посилили їх, щоб забезпечити в реальному часі інтуїтивне управління роботизованою рукою, передає Depo.ua з посиланням на сайт Мічиганського університету.

Щоб досягти цього, дослідники розробили спосіб приборкати темпераментні нервові закінчення, розділити товсті нервові пучки на більш дрібні волокна, які забезпечують більш точний контроль, і посилити сигнали, що надходять через ці нерви. Підхід включає крихітні м'язові трансплантати і алгоритми машинного навчання, запозичені з області інтерфейсу мозок-машина.

"Це найбільший прогрес в управлінні протезом для людей з ампутацією", - сказав Пол Седерна, професор Роберта Онеала в області пластичної хірургії в Медичній школі UM, а також професор біомедичної інженерії.

"Ми розробили методику індивідуального управління протезними пристроями за допомогою нервів в залишковій кінцівці (культі) пацієнта. З її допомогою ми змогли забезпечити виробництво деяких з найбільш передових протезів, які коли-небудь бачив світ", - додав він.

Седерна керує дослідженнями з Сінді Честек, доцентом біомедичної інженерії в Технічному коледжі УМ. У статті, опублікованій на цьому тижні в журналі Science Translational Medicine, вони описують результати з чотирма учасниками дослідження, що використовують руку Mobius Bionics LUKE.

У той час як учасникам дослідження поки не дозволяється брати руку додому, в лабораторії вони могли збирати блоки за допомогою пальців; рухайти великим пальцем безперервно, а не вибирати з двох положень; піднімати об'єкти сферичної форми; і навіть грати в папір-ножиці-камінь.

"Це схоже на те, що у вас знову є рука, - сказав учасник дослідження Джо Хемілтон, який втратив руку в результаті аварії на феєрверку в 2013 році. - Це повертає вас до почуття нормального життя".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme