У США двоє українців подали до суду на Нацбанк на $300 млн

У Маямі (штат Флорида) двоє українців подали позов проти Нацбанку на суму 300 мільйонів доларів

Журналіст стрічки новин

Про це пише Слідство.Інфо, передає Depo.ua.

Зазначимо, що позивачі – екс-нардеп від "Блоку Юлії Тимошенко" Микола Ковзель, його помічник Віталій Дідилівський і пов'язані з ними структури. У 300 мільйонів доларів вони оцінили збитки через неповернуті вклади "Брокбізнесбанку". Вони втратили гроші разом з ліквідацією фінустанови у 2014 році.

"Ці кошти відмивались через мережу шахрайських компаній, у тому числі через юридичні та фізичні особи, що базувалися в Маямі, штат Флорида, і використовувалися для придбання нерухомості по всій території Сполучених Штатів", – вказується у позові.

Як додається, через компанії у США Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов відмивали гроші, зокрема, викрадені у "ПриватБанку". У документі розповідається про спільні схеми, які створювали та використовувати Коломойський і мільярдер часів президентства Віктора Януковича Сергій Курченко.

Зокрема, у власності останнього був "Брокбізнесбанк", де й були гроші позивачів. Для доведення такої співпраці позивачі вказують телефонні розмови Курченка та Коломойського, оприлюднені у мережі.

За словами Ковзеля, одного з позивачів, Коломойський вкрав у Курченка гроші і купив нерухомість у США через маямські фірми "групи Оптіма".

"Я хочу кошти стягнути не з Коломойського, а з Національного банку, який не контролював і який допомагав Курченку і Коломойському відмивати гроші",  – додав він.

Директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн згадав, що співпраця між цими бізнесменами була великою і тісною. Зокрема, Коломойський переганяв нафту через Курченка.

Серед активів першого, на які вказує позивач у суді Маямі, є хмарочос у Кентуккі та нерухомість у Техасі, куплена структурами Коломойського та Боголюбова у 2010-2011 роках. Ці будівлі хоче конфіскувати Міністерство юстиції США.

Юристи пояснили, що позивачі хочуть отримати компенсацію "за рахунок активів НБУ, а також усього майна, яке було придбане за вкрадені кошти позивача". Крім того, вони планують звернутися до ФБР та Міністерства Юстиції США.

Як пише "Цензор.нет", у Нацбанку поки не готові коментувати позов, оскільки ще вивчають документ, однак регулятор готовий захищати свої інтереси у суді. Наразі перше судове засідання не призначене.

Нагадаємо, наприкінці березня в Ізраїлі розблокували позов "ПриватБанку" проти Коломойського на 600 млн доларів

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme